Trwa ładowanie...
d4amogx

DM BDM podniósł rekomendację Introlu do "kupuj"

22.11. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 19 listopada, podwyższyli rekomendację dla akcji Introlu do "kupuj" z "akumuluj" wcześniej. Cena docelowa akcji spółki...

Share
d4amogx

22.11. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 19 listopada, podwyższyli rekomendację dla akcji Introlu do "kupuj" z "akumuluj" wcześniej. Cena docelowa akcji spółki została jednocześnie podniesiona do 9,92 zł z 8 zł wcześniej.

Raport wydano przy cenie 8 zł za akcję spółki.

Analitycy DM BDM uważają, że nowe zlecenia pozyskane przez Introl w okresie drugiego półrocza 2012 i pierwszej połowy 2013 roku zabezpieczają portfel spółki na trudny czas w branży budowlanej, czyli okres przejściowy pomiędzy budżetami unijnymi. Duży portfel zleceń na 2014 rok pozwala spółce na ostrożne ofertowanie.

d4amogx

Dodali, że jednocześnie stabilne wyniki spółce ciągle zapewnia część produkcyjna i dystrybucyjna, która odpowiada za około 43 proc. w 2013 roku. przychodów i 60 proc. wyniku brutto prognozowanego na 2013 rok.

Zdaniem analityków Introl jest obecnie wyceniany relatywnie nisko.

"Według naszych prognoz Introl handlowany jest przy wskaźniku cena do zysku na rok 2013 na poziomie 13,6 oraz 11 na rok 2014, co czyni go jednym z tańszych podmiotów z ekspozycją na budownictwo przed zastrzykiem gotówki, jakiego powinna doświadczyć branża wraz z nowym budżetem UE" - napisano w raporcie. (PAP)

kuc/ gor/

d4amogx

Podziel się opinią

Share
d4amogx
d4amogx