Trwa ładowanie...

Dobry kwartał BMW

Bayerische Motoren Werke, największy na świecie producent luksusowych samochodów, zakończył drugi kwartał zyskiem najwyższym od 2,5 roku, bo dobry był popyt na nowe modele z serii 5 i zwiększyła się sprzedaż w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Share
Dobry kwartał BMWŹródło: AFP, fot: OLIVER LANG
d2winz8

Zysk netto spółki wzrósł ponadsześciokrotnie, do 831 mln euro ze 119 mln euro w takim samym okresie przed rokiem, przy przychodach w wysokości 15,3 mld euro, o 18 proc. większych niż przed rokiem. Analitycy spodziewali się zysku na poziomie 550 mln euro.

Rekordowa sprzedaż w Chinach, które są największym rynkiem motoryzacyjnym na świecie, a także ożywienie popytu w USA skłoniły zarząd BMW do podniesienia prognoz na bieżący rok. Sprzedaż ma wzrosnąć o około 10 proc., do ponad 1,4 mln samochodów osobowych i suvów. W I półroczu BMW sprzedało o 13 proc. więcej aut niż przed rokiem.

Od marca, kiedy na europejski rynek wprowadzono sedany serii 5, spółka sprzedała 25 tys. takich aut. Po opublikowaniu raportu kwartalnego kurs akcji BMW na giełdzie we Frankfurcie wzrósł o 4 proc. Od początku roku papiery spółki zwyżkowały o 36 proc., co daje jej kapitalizację w wysokości 27,6 mld euro.

PARKIET
Jerzy Boćkowski

d2winz8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2winz8
d2winz8