Trwa ładowanie...

Dokąd leci LOT?

Na koniec grudnia LOT miał około 258 milionów złotych ujemnego kapitału własnego, a zobowiązania krótkoterminowe przewyższały aktywa obrotowe o ponad 462 miliony złotych.

Dokąd leci LOT?Źródło: Materiały prasowe
dn85soh

Tak wynika z wyliczeń niezależnego biegłego rewidenta KPMG, który prowadził audyt dotyczący sprawozdania finansowego przewoźnika za rok 2013. Dotarł do nich "Dziennik Gazeta Prawna". Znalazł się tam też komentarz kluczowego biegłego rewidenta KPMG. Jak napisał,

"uwarunkowania te, wraz z innymi okolicznościami (...) wskazują na istnienie istotnej niepewności, która może budzić poważne wątpliwości co do zdolności spółki do kontynuowania działalności". Z kolei o kluczowych wskaźnikach finansowych spółki napisał, że "wskaźnik płynności pozostał na niskim poziomie, poniżej uznawanego za bezpieczny".

Z audytu wynika, że także stopa zadłużenia LOT-u jest wysoka. Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania narodowej linii na koniec 2013 roku wyniosły blisko 3,7 miliarda złotych i były o ponad pół miliarda wyższe niż pod koniec roku 2012.

dn85soh

Ministerstwo Skarbu nie widzi problemu. Eksperci rynku lotniczego wskazują, że spółka potrzebuje radykalnych zmian.

Komentarz LOT:

"Raport KPMG jest znany od kilku miesięcy. To jest naturalna sprawa, takiego wpisu ostrożnościowego standardowo dokonuje audytor jeżeli występują ujemne kapitały. Fakt istnienia ujemnych kapitałów jest efektem strat z lat ubiegłych i nie wpływa na bieżące funkcjonowanie spółki i generowane przez nią gotówki. W tym samym dokumencie KPMG chwali LOT za znaczącą poprawę wyników i restrukturyzację. DGP od dłuższego czasu atakuje LOT - właśnie przegrał proces i będzie musiał sprostować nieprawdziwe informacje, które podał na temat naszej firmy."

dn85soh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn85soh