Trwa ładowanie...
d3upaj9
d3upaj9

Dolar coraz mocniejszy

Wczoraj obserwowaliśmy kolejny dzień wzrostów na giełdzie amerykańskiej. Indeks DJIA wzrósł po raz dziewiąty z rzędu, choć zwyżka ta była najmniejsza z możliwych (o 0,1 pkt.). Podobna sytuacja na S&P500, który zamknął się 1 punkt powyżej wtorkowego zamknięcia.
Share
d3upaj9

W trakcie wczorajszej sesji obserwowaliśmy publikację kilku danych makroekonomicznych z USA. Nie wpłynęły one jednak znacząco na notowania, bo choć pomimo, że były pozytywne, to jednak tylko minimalnie powyżej prognoz (m.in. sprzedaż detaliczna).

Wyraźniejszych ruch obserwowaliśmy na głównej parze walutowej, EURUSD. Dolar amerykański wyraźnie umocnił się względem euro odbijając się o poranku od oporu wynikającego z linii tenkan sen na poziomie 1,3028. Następnie obserwowaliśmy zniżkę do poziomu 1,2922 i był to najniższy poziom od 10 grudnia 2012 r. Trend jest wyraźnie spadkowy. Spodziewamy się jego kontynuacji.

Polska waluta osłabiała się wyraźnie względem dolara amerykańskiego, osiągając w dniu wczorajszym poziom 3,2032, który jest najwyższy 22 listopada 2012 r. Złoty względem euro pozostawał bez zmian.

d3upaj9

Dziś poznamy więcej ciekawych, a zaraz istotniejszych danych makroekonomicznych, które mogą mieć wpływ na zachowanie wszystkich rynków. O godzinie 13:30 publikowane będą dane dotyczące nowozarejestrowanych bezrobotnych oraz inflacji PPI M/M i R/R. Na rynek polskiej waluty dodatkowo wpływ może mieć inflacja, publikowana o godzinie 14.

EURUSD w dniu wczorajszym odbił się od oporu wynikającego z linii tenkan sen na poziomie 1,3028 i następnie rozpoczął wyraźną zniżkę, osiągając minimum na poziomie 1,2922. Jest to najniższy poziom od 10 grudnia 2012 r. Trend jest spadkowy. Spodziewamy się jego kontynuacji. Najbliższy opór pozostaje niezmiennie na poziomie 1,3028.

USDPLN w dniu wczorajszym odbił się od wsparcia wynikającego z linii tenkan sen na poziomie 3,1759 i następnie obserwowaliśmy wyraźną zwyżkę. Maksimum wynosiło 3,2032 i jest to najwyższy poziom od 22 listopada 2012 r. W średnim terminie trend pozostaje wzrostowy, z kolei w krótkim terminie obserwujemy szeroką konsolidację w obszarze 3,16 - 3,20.

AUDUSD w dniu wczorajszym odreagował ruch wzrostowy, który obserwowaliśmy od 4 marca. Dziś rano z kolei obserwujemy bardzo silne umocnienie dolara australijskiego względem dolara amerykańskiego. Przebity został wyraźnie szczyt ustanowiony dwie sesje temu i obecnie para walutowa testuje techniczny opór na poziomie 1,0374. Jego przebicie może być sygnałem do dalszej kontynuacji ruchu wzrostowego.

d3upaj9

USDJPY od kilku miesięcy znajduje się w silnym trendzie wzrostowym i brak jest na chwilę obecną sygnałów, które mogłyby świadczyć o ewentualnym odwróceniu trendu. Przez ostatnie trzy sesje na wykresie obserwujemy konsolidację. Po jej zakończeniu spodziewamy się powrotu do ruchu wzrostowego. Najbliższy opór zlokalizowany jest na poziomie 94,80. Jego ewentualne testowanie może być dobrą okazją do zajęcia długiej pozycji.

Kamil Oziemczuk

d3upaj9

Podziel się opinią

Share
d3upaj9
d3upaj9