Trwa ładowanie...

Dolar dalej rośnie

Wczorajsze referendum wraz z dzisiejszymi, oficjalnymi wynikami przeszło już do historii. Szkoci zadecydowali o pozostaniu w strukturze Zjednoczonego Królestwa, co uspokoiło zarówno mieszkańców Wielkiej Brytanii, jak i rynki finansowe. W ciągu dzisiejszej sesji poznaliśmy także zaskakujące dane dotyczące inflacji na rynku kanadyjskim, jak również nowy skład polskiego rządu pod przewodnictwem premier Ewy Kopacz.

Dolar dalej rośnieŹródło: Thinkstockphotos
d46cotg
d46cotg

Amerykańska waluta w dniu dzisiejszym kontynuuje swój rajd na nowe tegoroczne szczyty wobec inny walut krajów rozwiniętych. Para EURUSD zeszła ponownie poniżej 1,2700, para USDJPY przebiła 109,00 na USDPLN zbliża się do 3,30.

Dziś przede wszystkim poznaliśmy finalne dane o PKB w USA w II kwartale tego roku. Wzrost gospodarczy ostatecznie wyniósł 4,6% w ujęciu annualizowanym (rewizja w górę w stosunku do poprzedniego odczytu o 0,6 pp.), co było zgodne z oczekiwaniami rynku, lecz i tak dolar zaczął swoją fale umocnienia właśnie po danych. Umocnienie dolara wsparte zostało także ruchem na rynku obligacji, gdzie rentowności 10-latek zaczęły gwałtownie rosnąć, po informacji o odejściu z największego funduszu długu jego założyciela Billa Grossa, uznawanego za legendę rynku obligacji i "króla" ostatniej hossy na rynku długu w USA.

W perspektywie przyszłego tygodnia zmienność na rynkach powinna pozostawać bardzo duża. W przyszłym tygodniu poznamy wstępne odczyty inflacji w strefie euro, finalne odczyty indeksów PMI, ale głównym wydarzeniem jak zwykle w pierwszy piątek miesiąca będzie oczywiście rządowy raport z rynku pracy, który poprzedzony będzie w środę raportem ADP. Dodatkowo w czwartek na miesięcznym posiedzeniu zbierze się EBC, a po nim M.Draghi przedstawi szczegóły skupu aktywów i odpowie na pytania dziennikarzy.

Dział Analiz XTB

d46cotg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46cotg