Trwa ładowanie...
Dom Maklerski BOŚ
marek rogalski

Dolar mocny na całej linii

Ze słowami dwóch członków FED, których rano cytowały agencje (Dudley’a i Fischera) można się spierać, niemniej rynek wykorzystał to jednak do umocnienia się dolara przy relatywnie pustym kalendarzowo dzisiaj rynku. Rynek uznał, że FED nie zrezygnuje z podwyżki stóp procentowych w przyszłym roku, a słowa Dudley’a sugerowały, że termin czerwcowo-lipcowy nie został jeszcze do końca przekreślony.

Share
Dolar mocny na całej linii
Źródło: DM BOŚ
d3z5asx

Niemniej tak naprawdę wiele będzie zależeć od kolejnych publikacji makro. Wczorajszy odczyt ISM dla przemysłu oddalił obawy, że będzie on słaby za sprawą rozczarowań we wskaźnikach regionalnych. Przed nami jednak kluczowe dane Departamentu Pracy USA w piątek, które mogą jeszcze wiele zmienić. Pytanie też, jak będzie przebiegać tegoroczna zima.

Na wykresie BOSSA USD widać wyraźne wybicie na nowe szczyty ponad poziom 75 pkt. Ujęcie tygodniowe znacząco się zmieniło od wczoraj, kiedy to kręciliśmy się jeszcze wokół kluczowych 74,73 pkt.

[ Wykres tygodniowy Bossa USD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

d3z5asx

To sprawiło, że EUR/USD po nieudanych próbach wyjścia ponad 1,2470-1,2500 ostatecznie ruszył wyraźniej w dół łamiąc strefę wsparcia 1,2418-38. To oznacza, że kolejny mocny przystanek może być dopiero wokół 1,2357, czyli minimów z listopada. Jutro w kalendarzu mamy finalne odczyty indeksów PMI dla usług ze strefy euro, a w USA szacunki ADP i ISM dla usług. Kluczowe mogą okazać się odczyty ADP, które będą „ustawiać” nastroje przed piątkowymi danymi Departamentu Pracy USA.
[ Wykres dzienny EUR/USD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

Marek Rogalski
Główny analityk walutowy DM BOŚ

d3z5asx

| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

d3z5asx

Podziel się opinią

Share
d3z5asx
d3z5asx