Trwa ładowanie...

Dolar może wrócić do 3 zł

Wtorkowe przedpołudnie upływa pod znakiem niewielkiego osłabienia złotego do głównych walut. O godzinie 11:19 kurs USD/PLN testował poziom 2,9181 zł, rosnąc o 0,9 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Kurs EUR/PLN natomiast zyskiwał 1,9 gr, testując poziom 4,1341 zł.
Share
Dolar może wrócić do 3 zł
Źródło: X-Trade Brokers DM
d2oimvx

W kolejnych godzinach złoty może reagować na zmiany sytuacji na rynkach finansowych, zmiany notowań EUR/USD oraz doniesienia nt. rządowych planów prywatyzacji. W tym ostatnim przypadku, im rządowe plany będą szersze, tym lepiej dla złotego. I odwrotnie.

Dzisiejsze osłabienie polskiej waluty jest kontynuacją wczorajszej korekty. Na gruncie analizy technicznej, pogłębienia realizacji zysków należy oczekiwać zwłaszcza w przypadku USD/PLN. Na taki scenariusz wskazuje wczorajsze przełamanie bariery podażowej 2,90-2,91 zł. Ten ruch nie tylko hamuje proces aprecjacji, ale również otwiera drogę w kierunku psychologicznej bariery 3 zł. Wybicie powyżej 3 zł jest jednak już mało prawdopodobne w najbliższych tygodniach. Znacznie bardziej realny jest natomiast powrót do minimów z ostatnich dni.

Nie można wykluczać również dalszych, korekcyjnych wzrostów EUR/PLN. Ich celem są zeszłotygodniowe maksima, czyli okolice 4,17 zł. W średnim terminie euro dalej będzie tracić na wartości, kierując się ku poziomowi 4 zł.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A.

d2oimvx

Podziel się opinią

Share
d2oimvx
d2oimvx