Trwa ładowanie...

Dolar nadal mocny

Mimo wzrostów na początku dnia euro po raz kolejny osłabiło się wobec dolara. Do osłabienia wspólnej waluty przyczynił się jeden z członków EBC. Jorg Asmussen, bo o nim mowa w swoim wczorajszym wystąpieniu potwierdził ostatnie słowa prezesa EBC o tym, iż stopy procentowe w strefie euro pozostaną na obecnych poziomach lub mogą zostać obniżone, jeśli zajdzie taka konieczność związana z sytuacją gospodarczą.

Share
Dolar nadal mocny
Źródło: Jupiterimages
d2yh8db

Dodał on również, że taki stan z pewnością będzie utrzymywany ponad 12 miesięcy. Dodatkowym impulsem osłabiającym euro była wczorajsza decyzja agencji ratingowej Standard&Poors, która obniżyła wiarygodność kredytową Włoch z BBB+ do BBB. Agencja dodała, że obecna sytuacja tego kraju jest wysoce niezadowalająca i w najbliższym czasie może dojść do dalszych obniżek. Zwrócono tu głównie uwagę na niezwykle trudną sytuację fiskalną i ogromny dług publiczny sięgający 129% PKB. Dziś nie spodziewamy się ważnych danych w strefie euro i przez większą część dnia zmienność na rynkach pozostanie ograniczona. Dużych zmian możemy spodziewać się po godz. 20 wtedy, to będzie publikowany protokół z posiedzenia FOMC, a po nim swoje 5 min będzie miał Ben Bernanke. Rynek spodziewa się po szefie FEDu, iż potwierdzi on swoje ostatnie wypowiedzi odnośnie ograniczania skupu aktywów, które gą rozpocząć się już jesienią tego roku.

EURUSD

Na wykresie 8 godzinnym EURUSD znajduje się w trendzie spadkowym. Obecnie mamy korektę wzrostową. Najbliższe wsparcie wyznacza ostatni dołek na poziomie 1,2753. Najbliższy opór wyznacza tenkan sen na poziomie 1,2825.

d2yh8db

USDPLN

Na wykresie dziennym USDPLN znajduje się w trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie stanowi tenkan sen na poziomie 3,3417. Najbliższy opór stanowi szczyt z lipca 2012 roku na poziomie 3,3989.

GBPUSD

Na wykresie dziennym GBPUSD znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Najbliższy opór wyznacza tenkan sen na poziomie 1,5058. Najbliższe wsparcie wyznacza ostatni dołek na poziomie 1,4812.

USDJPY

Na wykresie 8 godzinnym USDJPY znajduje się w trendzie wzrostowym. Obecnie mamy korektę. Para testuje wsparcie kijun sen na poziomie 100,30. Najbliższy opór wyznacza ostatni szczyt 101,52.

Łukasz Ogórek

www.idmtrader.pl

d2yh8db

Podziel się opinią

Share
d2yh8db
d2yh8db