Trwa ładowanie...

Dolar poniżej 3 zł

Wtorkowe przedpołudnie upływa pod znakiem umocnienia złotego do dolara i niewielkiego osłabienia do euro. O godzinie 11:42 kurs USD/PLN testował poziom 2,9991 zł, natomiast EUR/PLN 3,9394 zł. Wczoraj pod koniec dnia notowania tych par kształtowały się odpowiednio na poziomie 3,0114 zł i 3,9531 zł.

Share
Dolar poniżej 3 zł
Źródło: X-Trade Brokers DM
d2om2hy

Polska waluta zyskuje do dolara na fali poprawy nastrojów na rynkach finansowych, po tym jak główne amerykańskie indeksy przebiły się powyżej kluczowych oporów tworzonych przez szczyty z sierpnia br., co jest jednoznaczne z wygenerowaniem sygnału kupna dla globalnych rynków akcji. Pomaga też, podjęta dziś rano próba silniejszego wzrostu kursu EUR/USD, co wpisuje się w zapoczątkowany 10 września impuls wzrostowy, który może wynieść euro w okolice maksimów z poprzedniego miesiąca (1,3334). Większych emocji na rynku natomiast nie wzbudziły wyniki aukcji długu Irlandii, Grecji i Hiszpanii.

W kolejnych godzinach złoty będzie pozostawał pod wpływem nastrojów na rynkach globalnych. Te zaś będą kształtowane przez dane z amerykańskiego rynku nieruchomości, a przede wszystkim przez oczekiwania na wieczorne wyniki posiedzenia FOMC ws. stóp procentowych. Tradycyjnie zignorowana zostanie, zaplanowana na godzinę 14:00, publikacji inflacji bazowej przez Narodowy Bank Polski (prognoza: 1,2% R/R).

Przedpołudniowe wahania w istotnych sposób nie wpływają na zmianę układu sił na wykresach USD/PLN i EUR/PLN. W obu przypadkach wciąż jest szansa na spadki w najbliższych tygodniach. Perspektywa zwyżki EUR/USD, a także poprawy klimatu inwestycyjnego na świecie, jako konsekwencji prawdopodobnych wzrostów na Wall Street, wzmacnia takie oczekiwania.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A

d2om2hy

Podziel się opinią

Share
d2om2hy
d2om2hy