Trwa ładowanie...
d3d94i5
Dom Maklerski BOŚ
Waluty

Dolar ponownie słabnie

Wygląda na to, że rynek pozostaje sceptyczny, co do perspektyw związanych z ograniczeniem skali programu QE3 we wrześniu – obawy te będą rosnąć, im bliżej będzie do terminu kluczowych publikacji z USA na przełomie miesiąca (PKB za II kwartał, posiedzenie FED, miesięczne odczyty Departamentu Pracy).
Share
Dolar ponownie słabnie
Źródło: DM BOŚ
d3d94i5

Brak istotnych publikacji w najbliższych dniach, tylko zwiększy nerwowość i tym samym osłabi dolara. Scenariusz opisywany w ostatnich komentarzach ma szanse na realizację.

Bariera 69,60 pkt. na koszyku BOSSA USD nadal pozostaje nienaruszona, ale jej złamanie może być kwestią najbliższych dni. Kiedy to tego dojdzie, to osłabienie dolara względem głównych walut może nabrać tempa. Na scenariusz taki wskazują coraz wyraźniej tygodniowe wskaźniki widoczne poniżej.

Ostatnie godziny to większa zmienność na rynku jena – tak jak się tego spodziewaliśmy w piątek, inwestorzy zareagowali umocnieniem tej waluty na publikację niedzielnych wyników wyborów do wyższej izby japońskiego parlamentu. LDP zdobyła 65 miejsc w parlamencie, a wspólnie z koalicjantem New Komeito ma szanse na 76 głosów – co teoretycznie daje komfortową sytuację do wdrożenia obiecywanych reform mających zrewolucjonizować, ale przede wszystkim wesprzeć gospodarkę. Tylko czy można ufać politykom? Kolejne wybory dopiero w 2016 r., a decyzje będą trudne i uderzające w pewne grupy społeczne. Innymi słowy, rynek powinien być bardziej ostrożny w kwestii wcześniejszego optymizmu wokół „abenomiki”.

d3d94i5

Na wykresie USD/JPY widać, że rejon 100,65 rzeczywiście stał się oporem i rano wróciliśmy poniżej 100. Próba powrotu powyżej tej bariery jest nieco anemiczna, co zwiększa prawdopodobieństwo dalszego ruchu w dół – celem mogą być okolice 99,00-99,20.

Układ techniczny EUR/USD jest coraz bardziej pozytywny, jeżeli zakładamy wybicie ponad 1,32 w najbliższych dniach. Wsparcie poniżej 1,31 doskonale spełniło swoją rolę, a rynek zaczyna budować kolejną falę wzrostową w impulsie rozpoczętym 10 lipca. Wyjście ponad strefę 1,3160-80 może stać się akceleratorem do zwyżek. Rejon szczytu z 11 czerwca na 1,3206 ma bardziej znaczenie psychologiczne – kluczowy opór to dopiero okolice 1,3240. Docelowo – jeszcze w tym miesiącu – możemy podejść pod rejony z czerwca, czyli 1,34.

[ Zobacz cały komentarz wraz z wykresami

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/31664/20130722_raport_dzienny_fx.pdf )

d3d94i5

Marek Rogalski
główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

d3d94i5

Podziel się opinią

Share
d3d94i5
d3d94i5