Trwa ładowanie...
Dom Maklerski BOŚ
Waluty

Dolar wraca do zwyżek

Kilkudniowa korekta wartości amerykańskiego dolara wygląda na zakończoną. Inwestorzy zaczynają się pozycjonować pod jutrzejsze wystąpienie szefowej FED w Waszyngtonie, oraz piątkowe dane nt. sprzedaży detalicznej w USA. Dzisiejszy kalendarz jest zdominowany przez informacje z Wielkiej Brytanii.
Share
Dolar wraca do zwyżek
Źródło: DM BOŚ
d2s7wam

Na dziennym wykresie koszyka dolara BOSSA USD widać, że wsparcie w okolicach 74,00 pkt. może skutecznie ograniczać perspektywę dalszej przeceny dolara i końcówka tygodnia może przynieść większe odreagowanie amerykańskiej waluty.

[ Wykres dzienny Bossa USD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

d2s7wam

Z kolei na wykresie EUR/USD dobrze widać, jak trudne okazało się być wyraźne złamanie poziomu oporu 1,25. Druga próba miała miejsce dzisiaj rano i okazała się nieudana. Był to wyraźny sygnał do przejęcia inicjatywy przez podaż. Zejście poniżej 1,2450 sygnalizuje, że do końca tygodnia rynek będzie chciał uporać się z dwoma kluczowymi wsparciami (1,2393 z 11 listopada), oraz minimum na 1,2357 z 7 listopada. Celem może być rejon 1,23, który był wskazywany wcześniej na bazie wykresów tygodniowych.
[ Wykres dzienny EUR/USD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

[ Wykres tygodniowy EUR/USD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

d2s7wam

Środa w kalendarzu będzie należeć do brytyjskiego funta. Za nami dane nt. zatrudnienia, które nie były szczególnie dobre (stopa bezrobocia wzrosła we wrześniu do 6 proc., a liczba wniosków od bezrobotnych, która jest liczona wg. innej metodologii spadła „tylko” o 20,4 tys.). Funtowi pomogły jednak informacje nt. dynamiki wynagrodzeń, która okazała się wyższa od prognoz i wyniosła 1,0 proc. r/r dla płac tygodniowych, oraz 1,3 proc. r/r bez bonusów. A to właśnie kwestia płac ostatnio była w centrum uwagi Banku Anglii. Wydaje się jednak, że BOE może pozostać dość ostrożny w kwestii podwyżek stóp procentowych w perspektywie 2015 r., czego najpewniej dowiemy się z Raportu nt. Inflacji, który zostanie opublikowany o godz. 11:30.

Na wykresie GBP/USD mamy ponowną próbę testowania okolic oporu na 1,5950. Czy tym razem będzie skuteczna? Ryzyko rozczarowania komunikatem ze strony BOE o godz. 11:30 jest spore. Dodatkowo odradzająca się siła dolara względem innych walut, może na powrót sprowadzić GBP/USD poniżej wsparcia na 1,5873 (dołek z 15 października) na koniec tygodnia.
[ Wykres dzienny GBP/USD

]( http://finanse.wp.pl/w1,GBP,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

d2s7wam

Marek Rogalski
Główny analityk walutowy DM BOŚ

| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

d2s7wam

Podziel się opinią

Share
d2s7wam
d2s7wam