Trwa ładowanie...
Dom Maklerski BOŚ
Waluty

Dolar zmiennym jest...

Wczoraj po południu amerykańska waluta zyskiwała, co było zaskoczeniem biorąc pod uwagę słabe dane nt. produkcji przemysłowej z USA. Podczas sesji azjatyckiej, a zwłaszcza w pierwszych godzinach sesji europejskiej sytuacja się odwróciła. Dzisiaj w kalendarzu ze Stanów mamy trzy publikacje makro, ale ich znaczenie nie jest duże: inflacja PPI o godz. 14:30, nastroje pośredników nieruchomości NAHB o godz. 16:00, oraz dane nt. napływu kapitałów o godz. 22:00. Klucz dla rynku tkwi w jutrzejszej, wieczornej publikacji zapisków z ostatniego posiedzenia FED.
Share
Dolar zmiennym jest...
Źródło: DM BOŚ
dxotc0k

Na dziennym wykresie BOSSA USD widać, że rynek nie poradził sobie ze strefą oporu wyznaczaną pomiędzy 74,36-74,72 pkt. To teoretycznie zwiększa szanse na rozwinięcie się scenariusza korekcyjnego dla dolara w tym tygodniu, o którym była mowa wczoraj rano.

[ Wykres dzienny Bossa USD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

dxotc0k

Na wykresie EUR/USD doszło wprawdzie do złamania wsparcia 1,2465, ale przyjęty jako dodatkowy filtr, rejon 1,2435 obronił się. W efekcie dzisiaj rano rynek powrócił ponad poziom 1,25. Przed nami publikacja indeksu ZEW z Niemiec o godz. 11:00. Jeżeli dramatu nie będzie (szacunki mówią o odbiciu do 0,5 pkt. w listopadzie), to euro ma szanse kontynuować zwyżkę. Wtedy celem byłaby strefa 1,2570-1,2600, która mogłaby zostać złamana jutro po publikacji zapisków z posiedzenia FED.

[ Wykres dzienny EUR/USD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

dxotc0k

Marek Rogalski
Główny analityk walutowy DM BOŚ

| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

dxotc0k

Podziel się opinią

Share
dxotc0k
dxotc0k