Trwa ładowanie...

Dom Jackie Kennedy na sprzedaż

Rezydencja, w której wychowywała się przyszła pierwsza dama USA, ma m.in. dziewięć sypialni, trzy salony i trzynaście łazienek. Obecny właściciel kupił ją w 2005 r. za 24.5 mln dol. Teraz chce ją sprzedać niemal dwa razy drożej.

Dom Jackie Kennedy na sprzedażŹródło: Sotheby’s International Realty, fot: Sotheby’s International Realty
duqzwgd
duqzwgd

Budynek, w którym dorastała Jackie Kennedy, to nie jest zwykły dom. To rezydencja, która ma nawet własna nazwę – Merrywood. Posiadłość właśnie została wystawiona na sprzedaż. Cena? 49,5 mln dol., czyli ponad 187 mln zł.

Sotheby's International Realty
Źródło: Sotheby's International Realty

Dużo. Ale w zamian nowy właściciel otrzyma niemało: 9 sypialniami, trzema salonami, 13 łazienkami, piwnicą na wina, elegancką jadalnią i kilkoma salonikami rozmieszczonymi w rożnych skrzydłach domu. Jego całkowita powierzchnia to 2 tys. mkw.

Sotheby’s International Realty
Źródło: Sotheby’s International Realty, fot: Sotheby’s International Realty

Poza tym dom otaczają ogrody, oranżerie, a na terenie posiadłości jest też basen, kort tenisowy oraz pawilon z krytym basenem, siłownią i przebieralnią. Powierzchnia całej posiadłości to 30 tys. mkw.

duqzwgd

Lokalizacja? Przedmieścia McLean w stanie Wirginia.

Zobacz również: najbardziej kolorowa wieś w Polsce

Dom na sprzedaż wystawił jeden z założycieli koncernu AOL – Steven Case - z żoną Jean – przewodniczącą National Geographic Society. Małżeństwo kupiło go w 2005 roku za 24,5 mln dol.

Sprzedaż prowadzi Sotheby’s International Realty.

duqzwgd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duqzwgd