Trwa ładowanie...

Dow Jones pobił rekord

Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła dalszy ciąg wzrostów, ale po osiągnięciu przez indeks S&P 500 nowych historycznych szczytów intraday siła zwyżek nieco osłabła. Dow Jones zakończył dzień na rekordowym poziomie.

Dow Jones pobił rekordŹródło: Jupiterimages
d4blujo
d4blujo

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 59,98 pkt. (0,41 proc.), do rekordowego poziomu 14.673,46 pkt.

Indeks S&P 500 podniósł się o 5,54 pkt. (0,35 proc.) i wyniósł na koniec dnia 1.568,61 pkt.

Nasdaq Composite zyskał15,61 pkt. (0,48 proc.) i wyniósł 3.237,86 pkt.

Najbardziej zyskiwały akcje firm wysokiej technologii i sektora energetycznego.

d4blujo

Zapasy amerykańskich hurtowników w lutym spadły o 0,3 proc., w ujęciu miesiąc do miesiąca, podczas gdy w poprzednim miesiącu wzrosły o 0,8 proc. po korekcie. Analitycy spodziewali się wzrostu zapasów o 0,5 proc.

Inwestorzy poznali wyniki kwartalne spółki Alcoa, która rozpoczęła sezon publikacji wyników kwartalnych w USA za pierwszy kwartał 2013 roku.

Alcoa podała, że jej zysk na akcję po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych wyniósł w I kwartale 11 centów wobec oczekiwanych przez analityków 8 centów. Spółka podała też, że jej przychody w pierwszych 3 miesiącach 2013 r. wyniosły 5,83 mld USD. Okazały się one słabsze od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 5,88 mld USD.

"Jestem relatywnie optymistycznie nastawiony co do perspektyw spółki, uważam, że 2013 r. będzie lepszy niż 2012 r. Nasza prognoza wciąż zakłada 7 proc. wzrost popytu na aluminium" - powiedział CEO spółki Klaus Kleinfeld.

d4blujo

Rynek nie oczekuje dużej zmiany w wynikach amerykańskich spółek za pierwszy kwartał 2013 r. Ankietowani przez agencje Reuters analitycy oczekują wzrostu zysków spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500 o 1,5 proc. rdr. Analitycy ankietowani przez FactSet oczekują z kolei spadku zysków o 0,6 proc.

W USA zanotowano spadek optymizmu wśród drobnych przedsiębiorców. W marcu 2013 r. wskaźnik optymizmu spadł do 89,5 pkt. z 90,8 pkt. w poprzednim miesiącu - poinformowała Krajowa Federacja Niezależnej Przedsiębiorczości (NFIB). Analitycy spodziewali się w marcu spadku indeksu do 89,8 pkt.

Prezes Rezerwy Federalnej Ben Bernanke ocenił, że luźna polityka monetarna prowadzona przez banki centralne krajów rozwiniętych jest korzystne dla wszystkich krajów na świecie. Bernanke ocenił również, że amerykańska gospodarka jest w lepszym stanie niż była cztery lata temu. Warunki panujące w gospodarce USA są jednak wciąż dalekie od tych, które chcielibyśmy mieć - powiedział szef Fedu.

d4blujo

Z gospodarki chińskiej napłynęły we wtorek korzystne dane dla tych inwestorów, którzy liczą na większe wsparcie chińskiej gospodarki przez tamtejszy bank centralny. Ceny konsumpcyjne w Chinach wzrosły w Marcu o 2,1 proc. rdr wobec oczekiwanego przez analityków wzrostu o 2,5 proc. W lutym inflacja CPI w Chinach wzrosła o 3,2 proc. rdr.

W środę swoje wyniki za pierwszy kwartał opublikują m.in. CarMax, Constellation Brands, Chevron i Bed Bath & Beyond, w czwartek Pier 1 Imports, Rite Aid i JB Hunt, a w piątek JPMorgan i Wells Fargo.

d4blujo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4blujo