Trwa ładowanie...
d4bp3e7

Dozorca przyjmie PIT

Wiceminister finansów zakazuje zatrudniania nowych osób w urzędach skarbowych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Tak wynika z pisma wysłanego do dyrektorów izb skarbowych i naczelników urzędów skarbowych, do którego dotarła gazeta.
Share
Dozorca przyjmie PIT
Źródło: Thinkstockphotos
d4bp3e7

Nowy szef administracji podatkowej Jacek Kapica zaleca ograniczenie "do minimum przyjmowania nowych pracowników na miejsce zwalnianych etatów". Przyjęcia mają być dopuszczone tylko w sytuacjach krytycznych i wyłącznie jeżeli nie będzie możliwości przesunięcia pracowników z innych komórek.

Brak wykształcenia dla wiceministra nie jest przeszkodą. W piśmie zaznacza, że pracownicy przesuwani ze stanowisk obsługi wewnętrznej na stanowiska merytoryczne i obsługi podatników powinni mieć wsparcie "w celu uzupełnienia kompetencji".

Zdaniem ekspertów takie zalecenie jest co najmniej sprzeczne z duchem ustawy o służbie cywilnej. Adwokat Stefan Płażek, adiunkt na Uniwersytecie Jagiellońskim, twierdzi, że w przypadku wiceministra Kapicy w grę wchodzi nie tylko odpowiedzialność konstytucyjna, lecz także karna za nadużycie stanowiska.

d4bp3e7

Podziel się opinią

Share
d4bp3e7
d4bp3e7