Trwa ładowanie...

Duda: premier straszy Polaków

Andrzej Duda z PiS zarzuca premierowi, że ten straszy Polaków i próbuje zdobywać poparcie grając na negatywnych emocjach.

Share
Duda: premier straszy Polaków
Źródło: PAP/Radek Pietruszka
d393nng

Według gościa radiowej Jedynki, na to wskazują słowa Donalda Tuska z sobotniej konwencji PO przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Wtedy szef rządu, w kontekście sytuacji na Ukrainie stwierdził, że "Te wybory europejskie być może są o tym, czy dzieci w Polsce 1 września w ogóle pójdą do szkoły."

Premierowi dostało się też za działania wobec rodziców osób niepełnosprawnych. Według polityka, premier nie radzi sobie z obecną sytuacją, bo przyzwyczaił się, że może nie dotrzymywać obietnic. Protestujący od zeszłego tygodnia w Sejmie rodzice domagają się natychmiastowego spełnienia obietnic szefa rządu dotyczących podwyższenia ich świadczeń do poziomu płacy minimalnej.

Duda stwierdził także, że taka strategia to jedyne, co zostało rządzącym. Według polityka, premier pokazuje jednocześnie, że nie jest stabilny w swoich poglądach, bo jeszcze kilka lat temu mówił o zaufaniu do Rosji.

(AS)

d393nng

Podziel się opinią

Share
d393nng
d393nng