Trwa ładowanie...

Duda: protest przeciw złemu prawu

Przewodniczący "Solidarności" przekonuje, że protesty związkowców w Warszawie to sprzeciw wobec złego prawa.Piotr Duda mówił w radiowej Jedynce, że miejsce protestu - Sejm - jest symboliczne, gdyż to tutaj powstaje złe prawo uderzające w polskich pracowników. W tym kontekście wymienił ustawę o elastycznym czasie pracy

Share
Duda: protest przeciw złemu prawuŹródło: Adam Warżawa/PAP
daplys1

Piotr Duda wskazywał też, że reprezentanci związkowców proponują własne, dobre rozwiązania prawne, które, jak zaznaczył, trafiają do sejmowe zamrażarki. Jako przykład podał ustawę o płacy minimalnej, która uzależnia wysokość najniższego wynagrodzenia za pracę od wysokości PKB, czyli od stanu gospodarki.

Ogólnopolskie Dni Protestu przeciwko polityce rządu organizują trzy największe centrale związkowe - NSZZ "Solidarność", OPZZ i Forum Związków Zawodowych. Szef "Solidarności" Piotr Duda spodziewa się, że do stolicy przyjedzie co najmniej sto tysięcy protestujących. W najbliższych 4 dniach w Warszawie zostanie zorganizowanych 17 manifestacji. Tylko dziś odbędzie się ich 6. Zaplanowano pikiety przed niektórymi ministerstwami. Po południu zostanie rozbite miasteczko namiotowe przed Sejmem, w którym jutro i pojutrze będą odbywały się panele dyskusyjne z udziałem ekspertów.

daplys1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daplys1
daplys1