Trwa ładowanie...
d173ca5
d173ca5
Dom Maklerski BZ WBK

Dylematy

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a kupujący preferowali akcje małych i średnich spółek. Układ techniczny nie uległ istotnej zmianie, w związku z czym trzeba przyjąć, iż indeksy w dalszym ciągu znajdują się w fazie korekty wcześniejszych wzrostów.
Share
d173ca5

Po wyższym otwarciu indeksy wyznaczyły dzienne maksima, a w kolejnych godzinach więcej z gry mieli sprzedający, choć w tym miejscu należy zaznaczyć, iż poziomy piątkowych zamknięć nie były zagrożone. WIG-20 wyznaczył dzienne maksimum tuż pod oporem na 2351, a w kolejnych godzinach oddawał zdobyty rano teren. Patrząc na wykres intraday mam wrażenie, iż wymowa porannego wzrostu ma pozytywne przesłanie i sugeruje ponowny atak na opory na 2351 i 2360 w najbliższych godzinach. W przypadku ich sforsowania wzrośnie prawdopodobieństwo realizacji optymistycznego scenariusza i ataku na ostatnie lokalne maksima na 2394 i 2401.

W przypadku ich pokonania potwierdzony zostanie trend wzrostowy w krótkim terminie, a to z kolei winno przełożyć się na test październikowego maksimum na 2433 lub też 2442. Ostatnie ruchy spadkowe, są jak na razie korekcyjnymi „trójkami”, a to zdaje się wskazywać, iż potencjał wzrostowy nie jest jeszcze wyczerpany. Kluczowym wsparciem jest obecnie 2324, gdyż spadek poniżej tego pułapu sprawi, iż od szczytu na 2401 uformuje się impuls spadkowy, który będzie sugerował dłuższą i bardziej złożoną korektę. Potencjalnym poziomem docelowym winien w takim układzie być poziom 2308, lub też alternatywnie 2292.
W każdym razie konsekwentnie zakładam, iż WIG-20 koryguje wzrost z 2119 do 2401, po czym winna mieć miejsce kolejna fala wzrostowa. Problem polega jedynie na trafieniu właściwego scenariusza, w krótkim terminie. Czy potencjał (spadkowy) korekcyjny został już wyczerpany, czy też korekta będzie bardziej złożona. Jest szansa, że rynek dostarczy wskazówek już na dzisiejszej sesji, a osobiście nieco większe prawdopodobieństwo przypisuję optymistycznemu scenariuszowi.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/28499/biulporan_20120214.pdf )

d173ca5

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d173ca5

Podziel się opinią

Share
d173ca5
d173ca5