Trwa ładowanie...
tajemnica służbowa
13-01-2012 09:14

Dyscyplinarka w BOR za ujawnianie spraw służbowych

Podpisujący się pseudonimem "Chwilowo z daleka" bloger to ppłk Robert D., czynny funkcjonariusz
BOR.

Dyscyplinarka w BOR za ujawnianie spraw służbowych
d33nk6p
d33nk6p

Naganą z ostrzeżeniem został ukarany funkcjonariusz BOR ppłk Robert D., który był autorem internetowych wpisów ujawniających elementy pracy operacyjnej Biura, oceniających wydarzenia po katastrofie smoleńskiej i szkalujących pilotów, informuje "Nasz Dziennik".

Podpisujący się pseudonimem "Chwilowo z daleka" bloger to ppłk Robert D., czynny funkcjonariusz BOR. Jego aktywność w internecie mogła naruszać zapisy ustawy o BOR, która nie zezwala na to, by funkcjonariusz na forum publicznym poruszał sprawy służbowe.

Bloger pisał m.in. o "odznakach" wyciąganych z "bebechów" oficerów z Siewiernego oraz "dorożkarzach ze specpułku", którzy "zabili" jego "kolegów". Po nagłośnieniu sprawy wpisy blogera zostały usunięte z portalu Salon24.pl.

Wynikiem postępowania dyscyplinarnego jest ukaranie funkcjonariusza naganą z ostrzeżeniem, powiedział "Naszemu Dziennikowi" mjr Dariusz Aleksandrowicz, rzecznik BOR. Nałożona na funkcjonariusza kara skutkuje tym, że przez rok nie może awansować. Bloger został też pozbawiony nagród finansowych.

- Osobiście uważam, że kara jest zbyt niska. Gdybym miał podejmować tu decyzję, to usunąłbym dyscyplinarnie funkcjonariusza ze służby, powiedział gazecie płk Andrzej Pawlikowski, były szef BOR.

d33nk6p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33nk6p