Trwa ładowanie...
d3abpc0

Dyscyplinarka za brak pokory

Działający w LOT AMS mechanicy zostaną zwolnieni dyscyplinarnie z pracy za to, że podjęli strajk
Share
Dyscyplinarka za brak pokory
Źródło: PAP, Fot: PAP
d3abpc0

Działający w LOT AMS mechanicy zostaną zwolnieni dyscyplinarnie z pracy za to, że podjęli strajk - stwierdza "Gazeta Polska Codziennie".

Zarząd LOT AMS w piśmie skierowanym do Związku Zawodowego Naziemnego Personelu Lotniczego (ZZNPL) chce zgody na zwolnienie dyscyplinarne z pracy strajkujących od niedzieli mechaników, w tym także... władz związku. Według spółki związkowcy muszą stracić pracę, bo strajk jest nielegalny.

Jak podkreśla "GPC", choć taka prośba o zgodę na zwolnienie wygląda kuriozalnie, jest wymagana przez prawo. Bowiem pracodawca musi zasięgnąć opinii związku w takiej sprawie.

d3abpc0

"Takie pismo do nas wpłynęło. Zarząd domaga się w nim od nas zgody na zwolnienie nas z pracy" - potwierdza szef ZZNPL Robert Skalski, który nie zgadza się z oceną legalności strajku. "Mamy opinie trzech niezależnych kancelarii prawnych. Z każdej wynika, że protest jest legalny, a nasze działania są zgodne z obowiązującym prawem. Działania zarządu odbieramy jako rodzaj szykany, próbę zamknięcia nam ust" - mówi.

Strajkujący chcą przywrócenia odebranych im świadczeń finansowych wynoszących średnio po 2 tys. zł. Personel naziemny skarży się też na zbyt długi czas pracy.

d3abpc0

Podziel się opinią

Share
d3abpc0
d3abpc0