Trwa ładowanie...
d31i2x1

Dzień Edukacji Narodowej 2019 w Google Doodle

Dzień Edukacji Narodowej został uczczony przez Google Doodle z pomocą zabawnej animowanej grafiki przedstawiającej ośmiornicę-nauczyciela. W Dzień Nauczyciela w Polsce przyznawane są także nagrody i odznaczenia za zasługi wychowawcze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzień Edukacji Narodowej 2019 w Google Doodle
Dzień Edukacji Narodowej 2019 w Google Doodle (google)
d31i2x1

Dzień Edukacji Narodowej 2019 w Google Doodle

Dzisiaj 14 października pojawiła się zabawna animacja z ośmiornicą - nauczycielem z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony m.in przez Google Doodle znany jest również jako Dzień Nauczyciela. Święto zostało ustanowione w dzień rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Instytucja powstała z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i była pierwszą w Europie instytucją oświatową przypominającą współczesne ministerstwa edukacji.

d31i2x1

Oglądaj: Edukacja seksualna to w Polsce temat tabu. "Warto zacząć od dwulatka"

DEN to jednocześnie okazja, aby nagrodzić najwybitniejszych nauczycieli w Polsce. W tym dniu szef resortu edukacji wręcza nauczycielom złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi, medale KEN oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Odznaczenia i wyróżnienia wręczają nauczycielom także przedstawiciele władz samorządowych, kuratoria oświatowe oraz dyrektorzy szkół.

Dzień Edukacji Narodowej 2019 w Google Doodle

Dzień Edukacji Narodowej jest obchodzony tylko w Polsce i bardzo często przyjmuje formę apeli w szkołach. Jest jednocześnie okazją, by podziękować pracownikom oświaty za ich wkład w wychowanie dzieci i młodzieży.

d31i2x1

Czytaj też: Wyniki wyborów. PiS wygrywa i musi się wziąć do pracy. Ma kilkadziesiąt obietnic do spełnienia

Ponadto na świecie obchodzony jest tzw. Światowy Dzień Nauczyciela, który odbywa się pod patronatem UNESCO (5 października). Dzień ten proklamowany został w 1994 r. na pamiątkę podpisania w 1966 r. "Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela”, opracowanej przez UNESCO i Międzynarodową Organizację Pracy. Jest okazją do podkreślenia wiodącej roli nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji na wszystkich poziomach nauczania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31i2x1

Podziel się opinią

Share
d31i2x1
d31i2x1