Trwa ładowanie...

Dzień Edukacji Narodowej 2019 w Google Doodle

Dzień Edukacji Narodowej został uczczony przez Google Doodle z pomocą zabawnej animowanej grafiki przedstawiającej ośmiornicę-nauczyciela. W Dzień Nauczyciela w Polsce przyznawane są także nagrody i odznaczenia za zasługi wychowawcze.

Dzień Edukacji Narodowej 2019 w Google DoodleŹródło: google
d1uq796
d1uq796

Dzień Edukacji Narodowej 2019 w Google Doodle

Dzisiaj 14 października pojawiła się zabawna animacja z ośmiornicą - nauczycielem z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony m.in przez Google Doodle znany jest również jako Dzień Nauczyciela. Święto zostało ustanowione w dzień rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Instytucja powstała z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i była pierwszą w Europie instytucją oświatową przypominającą współczesne ministerstwa edukacji.

Oglądaj: Edukacja seksualna to w Polsce temat tabu. "Warto zacząć od dwulatka"

DEN to jednocześnie okazja, aby nagrodzić najwybitniejszych nauczycieli w Polsce. W tym dniu szef resortu edukacji wręcza nauczycielom złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi, medale KEN oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Odznaczenia i wyróżnienia wręczają nauczycielom także przedstawiciele władz samorządowych, kuratoria oświatowe oraz dyrektorzy szkół.

d1uq796

Dzień Edukacji Narodowej 2019 w Google Doodle

Dzień Edukacji Narodowej jest obchodzony tylko w Polsce i bardzo często przyjmuje formę apeli w szkołach. Jest jednocześnie okazją, by podziękować pracownikom oświaty za ich wkład w wychowanie dzieci i młodzieży.

Ponadto na świecie obchodzony jest tzw. Światowy Dzień Nauczyciela, który odbywa się pod patronatem UNESCO (5 października). Dzień ten proklamowany został w 1994 r. na pamiątkę podpisania w 1966 r. "Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela”, opracowanej przez UNESCO i Międzynarodową Organizację Pracy. Jest okazją do podkreślenia wiodącej roli nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji na wszystkich poziomach nauczania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1uq796
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uq796