Trwa ładowanie...
holderName
samorząd

Dzisiaj wszyscy chcą być hot

Coraz więcej miast, miasteczek i wsi chce mieć bezpłatne hotspoty na rynkach, w urzędach czy na dworcach. Na zgodę Urzędu Komunikacji Elektronicznej, by utworzyć takie internetowe punkty, czeka 46 samorządów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzisiaj wszyscy chcą być hot
(Jupiterimages)
holderName

Coraz więcej samorządów inwestuje w WiFi i to nie tylko w urzędach, szkołach czy bibliotekach, ale także w lokalizacjach popularnych turystycznie. - WiFi na lotnisku, dworcu czy rynku pokazuje, że samorząd chce być przyjazny, że chce pomóc swoim mieszkańcom oraz turystom - tłumaczy nam John Godson, poseł PO.

Szczególnie dużo punktów pojawiło się w związku z Euro 2012. Część z samorządów decyduje się uruchamiać je na podstawie tzw. megaustawy, czyli jako usługę bezpłatnego internetu dla mieszkańców. By móc skorzystać z takiej opcji, muszą jednak uzyskać na to zgodę UKE.

- Do tej pory zostało wydanych 17 decyzji, kolejne 46 postępowań jest w toku - mówi Jacek Strzałkowski, rzecznik UKE. - Wydawane są również opinie prezesa UKE o braku konieczności przechodzenia procedury rejestracyjnej, jeśli hotspot swoim zasięgiem obejmuje tylko i wyłącznie miejsca publiczne - dodaje.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName