Trwa ładowanie...

E-myto dla ciężarówek

"Dziennik Gazeta Prawna" przypomina, że dziś rusza rejestracja pojazdów w elektronicznym systemie opłat za przejazdy drogami.

Share
E-myto dla ciężarówekŹródło: AFP
d118z8v

Od dziś przewoźnicy wykorzystujący do transportu pojazdy powyżej trzech i pół tony mogą się rejestrować w systemie via-TOLL, który 1 lipca zastąpi obecne winiety.
Każdy zainteresowany użytkownik otrzyma urządzenie viaBOX, które powinno zostać zamontowane wewnątrz pojazdu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowała ich w sumie 430 tysięcy. Za każde urządzenie trzeba wpłacić depozyt wysokości 120 złotych.

Przewoźnicy mogą się zarejestrować w jednym z 33 punktów obsługi klienta zlokalizowanych w całej Polsce, także na granicach państwa. Adresy punktów dystrybucji urządzeń viaBOX służących do naliczania opłat można znaleźć na stronie www.viatoll.pl . Rejestrację można również przeprowadzić za pośrednictwem jednego z dwóch operatorów kart dla klientów flotowych: DKV oraz Trafineo.

Firma Kapsch, która buduje system e-myta, zapewnia, że zdąży z nim do 1 lipca. Na razie postawiła 27 z 430 tak zwanych bramownic z urządzeniami elektronicznymi, które stają nad drogami objętymi opłatami. Rząd nie ma pieniędzy na kontrolerów, którzy powinni ścigać niepłacących kierowców, ale wkrótce może się to zmienić. 10 maja rząd zajmie się wnioskiem o wyasygnowanie pieniędzy na pensje dla nich. Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

d118z8v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d118z8v
d118z8v