Trwa ładowanie...

Eko Export: Złoża w Kazachstanie

Eko Export finalizuje rozmowy z Polsko-Kazachstańską Izbą Gospodarczą w sprawie eksploatacji złóż mikrosfery w Kazachstanie (są to drobiny powstające w czasie spalania pyłu węglowego np. w elektrowniach, które polska spółka przetwarza w fabryce w Bielsku-Białej).

Eko Export: Złoża w KazachstanieŹródło: AFP, fot: ATTILA KISBENEDEK
d371utm
d371utm

Jak udało nam się ustalić, strony doszły do porozumienia i już w przyszłym tygodniu utworzą spółkę, która zajmie się wykorzystywaniem składowiska. Wtedy też poznamy szczegóły umowy. W nowej firmie 51 proc. udziałów obejmie Eko Export, a pozostałą część – kazachski partner.

– To przełomowy moment dla naszej firmy. Możliwość eksploatacji lagun w Kazachstanie umożliwi nam stały dostęp do surowca przez cały rok. W ten sposób mamy zapewnioną realizację wszystkich zamówień – zapowiada Zbigniew Bokun, dyrektor ds. rozwoju biznesu i współzałożyciel Eko Exportu.

PKIG jest pośrednikiem pomiędzy polską spółką a elektrownią w Kazachstanie, która jest właścicielem lagun z mikrosferą.Zapewnienie stałego dostępu do surowca wpisuje się w strategię spółki zmierzającą do pozyskania klientów z branży wydobywczej ropy naftowej i gazu. Także w tym celu Eko Export zmodernizował za 2 mln zł zakład w Bielsku-Białej i zwiększył jego moce produkcyjne z 20 tys. ton do minimum 28 tys. ton mikrosfery rocznie. – Jako jedyna firma w Europie możemy teraz reagować na pilne zlecenia z branży naftowej, dla której w ciągu kilku dni trzeba wyprodukować 400–500 ton mikrosfery – zaznacza Bokun.

d371utm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d371utm