Trwa ładowanie...
d1r1qyd

Ekologia kontra bazary

Walka z biurokracją nie dotyczy ekologii. Sejm właśnie dorzucił przedsiębiorcom nowe obowiązki - informuje "Rzeczpospolita".
Share
Ekologia kontra bazary
Źródło: WP.PL, Fot: Izabela Trzaska
d1r1qyd

Każda firma sprzedająca jakiekolwiek opakowane towary, choćby jabłka w papierowych torebkach na bazarze, będzie musiała wpisać się do specjalnego rejestru. Prowadzić go będzie urząd marszałkowski, a wpis będzie kosztował od 50 zł do 2 tys. zł.

Uchwalona w czwartek ustawa nakazuje, by firmy składały raporty o tym, ile i jakie wytworzyły odpadów. Gdy nowe przepisy wejdą w życie, większość firm będzie musiała rocznie w sumie wypełniać do 10 formularzy związanych z ekologią. Każdy z nich wymaga co najmniej paru godzin pracy. Powstaje cały przemysł doradczy specjalizujący się w wypełnianiu takich formularzy - oczywiście nie za darmo - pisze "Rz".

- To absurd i trzeba to jak najszybciej poprawić - uważa Krzysztof Kawczyński z Krajowej Izby Gospodarczej. Przyznaje, że tak naprawdę nowe rozwiązanie zamiast ułatwiać życie mniejszym przedsiębiorcom, jeszcze bardziej je komplikuje.

d1r1qyd

Podziel się opinią

Share
d1r1qyd
d1r1qyd