Trwa ładowanie...

Ekologia kontra bazary

Walka z biurokracją nie dotyczy ekologii. Sejm właśnie dorzucił przedsiębiorcom nowe obowiązki - informuje "Rzeczpospolita".

Ekologia kontra bazaryŹródło: WP.PL, fot: Izabela Trzaska
dc3fogi
dc3fogi

Każda firma sprzedająca jakiekolwiek opakowane towary, choćby jabłka w papierowych torebkach na bazarze, będzie musiała wpisać się do specjalnego rejestru. Prowadzić go będzie urząd marszałkowski, a wpis będzie kosztował od 50 zł do 2 tys. zł.

Uchwalona w czwartek ustawa nakazuje, by firmy składały raporty o tym, ile i jakie wytworzyły odpadów. Gdy nowe przepisy wejdą w życie, większość firm będzie musiała rocznie w sumie wypełniać do 10 formularzy związanych z ekologią. Każdy z nich wymaga co najmniej paru godzin pracy. Powstaje cały przemysł doradczy specjalizujący się w wypełnianiu takich formularzy - oczywiście nie za darmo - pisze "Rz".

- To absurd i trzeba to jak najszybciej poprawić - uważa Krzysztof Kawczyński z Krajowej Izby Gospodarczej. Przyznaje, że tak naprawdę nowe rozwiązanie zamiast ułatwiać życie mniejszym przedsiębiorcom, jeszcze bardziej je komplikuje.

dc3fogi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc3fogi