Trwa ładowanie...
d3wuesp
d3wuesp

Emigranci nie muszą bać się skarbówki

Polacy, którzy wrócą z emigracji, nie muszą bać się urzędu skarbowego. Rząd kończy prace nad projektem ustawy o abolicji podatkowej dla pracujących za granicą.
Share
d3wuesp

Polacy, którzy wrócą z emigracji, nie muszą bać się urzędu skarbowego. Rząd kończy prace nad projektem ustawy o abolicji podatkowej dla pracujących za granicą. Zaległe podatki emigrantów będą więc umarzane. Jak dowiedziała się "Polska", w połowie grudnia sprawą ma się zająć Sejm.

Abolicja ma objąć wszystkie osoby, które od maja 2004 r. legalnie pracowały w krajach Unii Europejskiej, z którymi Polska nie ma lub nie miała umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.
- Chcemy zwolnić z podatku nie tylko emigrantów z Wielkiej Brytanii, ale również Belgii, Holandii, Austrii i Finlandii" - wylicza poseł PO Krzysztof Lisek.

Rządowy projekt przewiduje, że po powrocie do kraju Polacy będą składać w urzędach skarbowych jednostronną deklarację z informacją o okresie pracy za granicą i prośbę o umorzenie zaległych podatków. Nie będą musieli udokumentować, ile zarobili za granicą, odpowiadać, czy zamierzają zostać w kraju oraz gdzie planują zainwestować zarobione pieniądze.

- Abolicja obejmie wszystkich. Nie będziemy sprawdzać, kto ile i jak zarabiał, a jedynie to, czy pracował legalnie - mówi "Polsce" poseł PO Jakub Szulc.

Zobacz też:
Lekarze idą do sądu
ZUS przyznaje coraz mniej rent

d3wuesp

Podziel się opinią

Share
d3wuesp
d3wuesp