Trwa ładowanie...
d166jzw

Euro wciąż mocniejsze od dolara

We wtorek, mimo braku istotnych informacji z rynków, euro umocniło się wobec dolara. W dniu dzisiejszym dolar odreagowuje wczorajsze spadki, jednak nie powstrzymało to ustanowienia szczytu na poziomie 1,3333.
Share
Euro wciąż mocniejsze od dolara
Źródło: Jupiterimages
d166jzw

Poziom ten nie był widziany od ponad 3 miesięcy. Osłabianie się amerykańskiej waluty wciąż ma związek z komentarzami dotyczącymi ograniczenia czy nawet zakończenia programu skupu aktywów, który prowadzi FED w postaci luzowania ilościowego (quantitative easing). Nie pozostaje to również bez wpływu na naszą walutę. Od niemal początku tego roku, kiedy zaczęły pojawiać się pierwsze komentarze nt. QE nasza waluta systematycznie traci. Cała sytuacja odbija się również na rynku polskiego długu powodując wzrost rentowności obligacji skarbowych. Inwestorzy handlujący parami walutowymi ze złotym czekają zapewne na jutrzejsze informacje o poziomie inflacji w Polsce. Poza tymi danymi złoty pozostanie pod wpływem eurodolara. Jedynymi informacjami, które mogą nieco zmienić obraz sytuacji i wprowadzić więcej zmienności będą piątkowe dane z USA, obrazujące produkcje przemysłową amerykańskiej gospodarki.

EURUSD

Na wykresie dziennym EURUSD znajduje się w trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie stanowi tenkan sen na poziomie 1,3144. W dniu wczorajszym para przełamała opór na poziomie 1,3305. Kolejny wyznacza dzisiejszy szczyt na poziomie 1,3333.

d166jzw

GBPPLN

Na wykresie dziennym GBPPLN znajduje się trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie wyznacza tenkan sen na poziomie 5,00. Najbliższy opór wyznacza ostatni szczyt na poziomie 5,0863

GBPUSD

Na wykresie dziennym GBPUSD znajduje się w trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie stanowi tenkan sen na poziomie 1,5411. Najbliższy opór stanowi ostatni szczyt na poziomie 1,5683.

USDCAD

Na wykresie 4 godzinnym USDCAD znajduje się w trendzie spadkowym. Najbliższy opór wyznacza tenkan sen na poziomie 1,0204. Najbliższe wsparcie wyznacza dołek z maja na poziomie 1,0147.

Łukasz Ogórek

www.idmtrader.pl

d166jzw

Podziel się opinią

Share
d166jzw
d166jzw