Trwa ładowanie...

"Europa szans, nie bezrobocia"

Europa szans, nie bezrobocia - takie hasło zawiera nowy billboard SLD. Politycy Sojuszu zaprezentowali go w Warszawie przed siedzibą Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

"Europa szans, nie bezrobocia"Źródło: PAP/ Grzegorz Jakubowski
d1hzf0f

.

Szef sztabu wyborczego SLD Krzysztof Gawkowski mówi, że temat pracy będzie jednym z głównych elementów kampanii Sojuszu, bo w Europie jest ponad 27 milionów bezrobotnych, z czego ponad 2 miliony w Polsce. Gawkowski ocenia, że sprawa bezrobocia jest przez obecny rząd odstawiona na boczny tor.

Polityk zaznaczył, że SLD chce aby program gwarancji dla młodzieży został w Parlamencie Europejskim wzmocniony z obecnych 6 miliardów do 21 miliardów, tak by każda młoda bezrobotna osoba w Polsce mogła dostać w ciągu czterech miesięcy ofertę pracy lub szkolenia zawodowego.

d1hzf0f

Rzecznik partii Dariusz Joński podkreśla, że SLD będzie chciało rozliczyć ostatnie pięć lat wydatkowania pieniędzy przeznaczonych na walkę z bezrobociem. W czasie gdy wydano 11 miliardów euro na walkę z bezrobociem, w Polsce przybyło pół miliona osób pozostających bez pracy.

Joński zaznaczył, że SLD wysłało już prośbę do premiera by odpowiedział na pytanie gdzie trafiły te środki.

Dariusz Joński oczekuje, że raport w sprawie pieniędzy wydanych na walkę z bezrobociem premier przedstawi jeszcze w trakcie kampanii do Parlamentu Europejskiego.

d1hzf0f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hzf0f