Trwa ładowanie...
Dom Maklerski BOŚ
złoty

Fala nowych rekordów

Końcówka tygodnia przynosi spadek notowań euro poniżej 4,10 zł i dolara do 2,85 zł. Z kolei frank tanieje do 2,70 zł. Do tegorocznych maksimów naszej waluty pozostało jeszcze 2-3 grosze na głównych parach, chociaż ich test jest kwestią najbliższych dni. Zwłaszcza, że na giełdach nowe rekordy są już faktem. Podobnie sytuacja wygląda na rynku surowców.

Share
Fala nowych rekordów
Źródło: DM BOŚ
d3qk4qa

Popyt jest wspierany przez bardzo dobre dane makroekonomiczne - dotyczy to zarówno strefy euro (indeksy PMI dla Niemiec i Francji znalazły się powyżej bariery 50 pkt.), a także USA (sprzedaż domów na rynku wtórnym wzrosła w lipcu o 7,2 proc. m/m do 5,24 mln). Inwestorzy docenili też optymistyczne słowa Bena Bernanke dotyczące perspektyw amerykańskiej gospodarki. W efekcie po południu kurs EUR/USD pokonał poziom 1,4340 i jest na dobrej drodze do testowania wskazywanych rano okolic 1,44, które zobaczymy najpóźniej na początku przyszłego tygodnia.

Analiza techniczna sugeruje, iż celem na przyszły tydzień dla EUR/USD będą okolice 1,4479-1,4541, skąd można będzie spodziewać się wyraźniejszej (nawet 200 pkt. korekty). Z kolei w kraju euro może potanieć do 4,05 zł, a dolar spaść poniżej 2,80 zł. Kalendarz danych makro jest dość bogaty, kluczowe będą odczyty PKB w USA w czwartek i dzień później PKB dla Polski.

Marek Rogalski
analityk DM BOŚ S.A.

d3qk4qa

Podziel się opinią

Share
d3qk4qa
d3qk4qa