Trwa ładowanie...

Fiat 500 tylko z Polski

Nowa generacja Fiata 500 od 2015 r. ma być produkowana tylko w polskiej fabryce w Tychach. To szansa dla zakładu, który teraz zwalnia jedną trzecią załogi.

Share
Fiat 500 tylko z Polski
Źródło: AFP
df7xza8

Obecnie Fiat 500 produkowany jest w fabryce w Tychach oraz w zakładach Chryslera w meksykańskiej Toluce. Za dwa lata cała produkcja ma odbywać się w Polsce - informuje "Rzeczpospolita", powołując się na dane portalu Automotive News Europe. Gazeta przyznaje, że rzecznik Fiata w Polsce, Bogusław Cieślar, zaprzeczył tym informacjom, podkreśla jednak, że dotychczas doniesienia autora cytowanej publikacji na temat Fiata zawsze się sprawdzały.

Choć dyrektor generalny Fiata Sergio Marchionne przyznał, że fabryka w Tychach jest największą i najlepszą w sieci Fiata, to jednak obecnie trwają w niej zwolnienia grupowe. Pracę ma stracić 1450 osób z 4,9 tys. zatrudnionych.

Decyzja o ograniczeniu produkcji Fiata 500 wyłącznie do Europy może płynąć z problemów w sprzedaży modelu na rynku amerykańskim. "Amerykanie nie potrafili ani reklamować, ani sprzedawać malucha Fiata" - czytamy w "Rzeczpospolitej. Na razie Fiat zakłada wyprodukowanie w Tychach poniżej 300 tys. aut.

df7xza8

Podziel się opinią

Share
df7xza8
df7xza8