Trwa ładowanie...
d38qdor

Fiat będzie się trzymać Polski

Prezes grupy Fiata w Polsce zapowiada, że nie zamierza zwalniać pracowników i będzie kontynuował produkcję starej wersji pandy w naszym kraju - pisze "Puls Biznesu".
Share
Fiat będzie się trzymać Polski
Źródło: AFP
d38qdor

Enrico Pavoni mówi gazecie, że dziwi się też medialnym zarzutom, iż wniosek koncernu o dofinansowanie inwestycji w lancię ypsilon kwotą 40 milionów złotych to rodzaj szantażu. Prasa sugerowała, że jeśli Włosi nie dostaną pomocy publicznej, mogą ją produkować poza Polską. Pavoni mówi "Pulsowi Biznesu", że nie miałoby sensu rezygnowanie z inwestycji, na którą planowano wydać około 1,8 mld złotych, dlatego że nie firma nie dostanie 40 mln złotych. Zaznaczył jednak, że Fiat chce być traktowany tak, jak inni inwestorzy na polskim rynku. - Wielu naszych konkurentów otrzymało rządowe wsparcie - zwrócił uwagę Pavoni.

Szef Fiata w Polsce zaprzeczył też doniesieniom, jakoby koncern chciał skorzystać z innej formy pomocy publicznej - rozciągnięcia specjalnej strefy ekonomicznej na teren fabryki w Tychach.

Jednocześnie Fiat wciąż zastanawia się, w którym kraju z taśmy produkcyjnej zjeżdżać będzie nowy model tego popularnego samochodu. Koncern rozważa trzy lokalizacje. Oprócz włoskiego Pomigliano D'Arco mówi się wciąż o polskich Tychach oraz zakładzie w serbskim Kragujevacu - pisze Rzeczpospolita.

Wyprodukowanie jednej pandy we Włoszech kosztuje o 1000 euro więcej niż w Serbii i o 600 euro więcej niż w Tychach.

Decyzja w tej sprawie ma zapaść najprawdopodobniej we wrześniu.

d38qdor

Podziel się opinią

Share
d38qdor
d38qdor