Trwa ładowanie...
d33j89d
d33j89d

Fiat szuka pracowników

Ponad tysiąc nowych pracowników przyjmie tyska fabryka Fiata w związku z rozpoczynającą się produkcją dwóch nowych samochodów.
Share
d33j89d

Ponad tysiąc nowych pracowników przyjmie tyska fabryka Fiata w związku z rozpoczynającą się produkcją dwóch nowych samochodów: Fiata 500 i Forda Ka - czytamy w Gazecie Wyborczej. W Tychach ruszyła produkcja nowego Fiata 500, nazwą i wyglądem nawiązującego do kultowego auta z lat 60-tych. Samochód znany jest na razie tylko ze zdjęć, a zamaskowane "pięćsetki", które jeżdżą po śląskich drogach, wzbudzają nieskrywaną ciekawość kierowców.

W związku z produkcją nowych modeli, Fiat chce przyjąć ponad tysiąc nowych pracowników. Rekrutacja już się rozpoczęła. Do kadr wpłynęło ponad 3 tysiące zgłoszeń.

Światowa premiera Fiata 500 odbędzie się 4 lipca w Turynie. Dwa dni później auto zostanie zaprezentowane w Tychach. Przedstawiciele Fiata są przekonani, że nowa "pięćsetka" będzie takim hitem eksportowym, jak Fiat Panda. W tym roku fabryka chce wyprodukować prawie 60 tys. Fiatów 500, głównie na rynek włoski.

d33j89d

Niestety, niewielkie auto nie będzie tanie. Prawdopodobnie będzie kosztować ok. 10 tys. euro. - Auta kultowe mają to do siebie, że nie kosztują mało, ale cena nie jest jeszcze znana - zastrzega Bogusław Cieślar, rzecznik Fiat Auto Poland i dodaje, że "pięćsetka" będzie na pewno droższa od Pandy.

W 2008 r. w tyskiej fabryce rozpocznie się też produkcja nowego Forda Ka, samochodu konstrukcyjnie spokrewnionego z Fiatem 500, lecz o innym wyglądzie. Tyska fabryka zatrudnia obecnie ponad 3,7 tys. pracowników. W tym roku chce wyprodukować 344 tys. samochodów, a w 2009 r. już 500 tys.

d33j89d

Podziel się opinią

Share
d33j89d
d33j89d