Trwa ładowanie...
skarbówka
16-11-2010 02:55

Fiskus chce przycisnąć mocniej

Ministerstwo Finansów chce przyspieszyć egzekucję zaległości budżetowych. Jeśli mąż (lub żona) zacznie mieć problemy z fiskusem, ten znacznie szybciej niż dziś sięgnie do wspólnego majątku małżonków - pisze "Rzeczpospolita".

Fiskus chce przycisnąć mocniejŹródło: Jupiterimages
d3xoyha
d3xoyha

Według gazety, również ten, kto kupił nieruchomość obciążoną hipoteką na rzecz urzędu skarbowego, musi się liczyć z tym, iż fiskus niezwłocznie przystąpi do odzyskania tego, co mu się należy. Nie będzie mu już potrzebne potwierdzenie przez sąd, że może ściągach zaległe podatki od nowego właściciela.

Takich rozwiązań chce Ministerstwo Finansów. Rząd zgodził się na ich przygotowanie. Teraz resort musi opracować ustawę, nad którą będzie głosował Sejm. Zdaniem Dariusza Malinowskiego, doradcy podatkowego, partnera w KPMG, proponowane zmiany są o tyle zaskakujące, że - w jego opinii - już dziś organy egzekucyjne mają bardzo dużo możliwości dochodzenia należności budżetowych. - Przeciętny obywatel często nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jakimi narzędziami dysponuje poborca podatkowy - mówi gazecie ekspert. O tym więcej dziś na łamach "Rzeczpospolitej".

d3xoyha
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xoyha