WP
Deutsche Welle
Flixbus

FlixBus na szynach konkurencją dla Deutsche Bahn

FlixBus właśnie wjechał na szyny i oferuje już trzy dalekobieżne połączenia kolejowe w Niemczech.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po szynach będzie kursować siedem składów FlixTrain.
Po szynach będzie kursować siedem składów FlixTrain. (Materiały prasowe)
WP

Europejski potentat przewozów autokarowych FlixBus ma obecnie także odnogę kolejową. W Niemczech uruchomiono już trzecie połączenie i firma szykuje się do skoku za granicę. Jest to jednocześnie pierwszy prywatny konkurent dla Deutsche Bahn w sieci pociągów dalekobieżnych w RFN – poinformowało przedsiębiorstwo.

FlixTrain obsługuje od prawie roku dwie trasy: Berlin-Stuttgart i Kolonia-Hamburg oraz jedno połączenie nocne Hamburg- Loerrach. Dodatkowe wagony mają zwiększyć przepustowość między Berlinem i Stuttgartem o 30 proc. – zapowiedział FlixTrain. Od lipca kursować będą dodatkowe pociągi między Kolonią i Hamburgiem.

Oznacza to, że po szynach będzie kursować siedem składów FlixTrain, zestawionych zazwyczaj z wysłużonych wagonów innych przewoźników. Ceny biletów są tam znacznie niższe niż normalna taryfa Deutsche Bahn.

WP

Pod względem liczby pasażerów nie można jeszcze mówić o prawdziwej konkurencji: Deutsche Bahn miała pod koniec 2018 r. 274 składy tylko samych super ekspresów ICE, przewożąc 148 mln podróżnych, co jest nie nieporównywalne z 750 tys. pasażerów FlixBusa.

Po pomyślnym starcie w Niemczech przedsiębiorstwo chce prowadzić działalność także za granicą. – Złożyliśmy wnioski o przyznanie nam tras w Szwecji – powiedział rzecznik FlixBusa. Także tam firma chce połączyć ofertę swoich połączeń kolejowych z istniejącą już siecią swoich autobusów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Finanse
WP
WP