ycipk-3jfzxf
Deutsche Welle
Flixbus

FlixBus na szynach konkurencją dla Deutsche Bahn

FlixBus właśnie wjechał na szyny i oferuje już trzy dalekobieżne połączenia kolejowe w Niemczech.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po szynach będzie kursować siedem składów FlixTrain.
Po szynach będzie kursować siedem składów FlixTrain. (Materiały prasowe)
ycipk-3jfzxf

Europejski potentat przewozów autokarowych FlixBus ma obecnie także odnogę kolejową. W Niemczech uruchomiono już trzecie połączenie i firma szykuje się do skoku za granicę. Jest to jednocześnie pierwszy prywatny konkurent dla Deutsche Bahn w sieci pociągów dalekobieżnych w RFN – poinformowało przedsiębiorstwo.

FlixTrain obsługuje od prawie roku dwie trasy: Berlin-Stuttgart i Kolonia-Hamburg oraz jedno połączenie nocne Hamburg- Loerrach. Dodatkowe wagony mają zwiększyć przepustowość między Berlinem i Stuttgartem o 30 proc. – zapowiedział FlixTrain. Od lipca kursować będą dodatkowe pociągi między Kolonią i Hamburgiem.

Oznacza to, że po szynach będzie kursować siedem składów FlixTrain, zestawionych zazwyczaj z wysłużonych wagonów innych przewoźników. Ceny biletów są tam znacznie niższe niż normalna taryfa Deutsche Bahn.

ycipk-3jfzxf

Pod względem liczby pasażerów nie można jeszcze mówić o prawdziwej konkurencji: Deutsche Bahn miała pod koniec 2018 r. 274 składy tylko samych super ekspresów ICE, przewożąc 148 mln podróżnych, co jest nie nieporównywalne z 750 tys. pasażerów FlixBusa.

Po pomyślnym starcie w Niemczech przedsiębiorstwo chce prowadzić działalność także za granicą. – Złożyliśmy wnioski o przyznanie nam tras w Szwecji – powiedział rzecznik FlixBusa. Także tam firma chce połączyć ofertę swoich połączeń kolejowych z istniejącą już siecią swoich autobusów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3jfzxf
Polub WP Finanse
ycipk-3jfzxf
ycipk-3jfzxf