Trwa ładowanie...
d4m0icm
IAR
recesja

Francja: koniec kryzysu?

Dziennik "Le Figaro" zauważa pierwsze oznaki zbliżającego się końca kryzysu gospodarczego we Francji. Jedną z nich jest zanotowany ponownie wzrost produkcji przemysłowej w maju i w czerwcu.
Share
d4m0icm

"Le Figaro" umieścił na pierwszej stronie listę dziesięciu objawów zbliżającego się - zdaniem gazety - "początku końca" kryzysu gospodarczego.

Oprócz ogólnego ożywienia w przemyśle, gazeta zauważa wzrost produkcji stali. Z produkcją stali wiąże się inny pozytywny znak - poprawa sytuacji w przemyśle samochodowym, wspierana dopłatami rządów europejskich do zakupu nowych aut.

Wśród pozytywnych znaków "Le Figaro" zauważa również stabilizację liczby pasażerów podróżujących samolotami oraz wzrost wydatków firm na reklamę.

Gazeta notuje też poprawiający się stan zdrowia paryskiej giełdy i zwiększające się obroty supermarketów. We Francji właśnie konsumpcja wewnętrzna jest tradycyjnie jednym z podstawowych motorów gospodarki.

Według "Le Figaro", recesja może zakończyć się we Francji w trzecim kwartale, ale przyszły rok może być jeszcze bardzo niestabilny.

d4m0icm

Podziel się opinią

Share
d4m0icm
d4m0icm