Trwa ładowanie...
d38qdor
d38qdor
IAR
edukacja

Fundusze unijne dla oświaty

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca samorządy lokalne do ubiegania się o fundusze europejskie na rozwój szkolnictwa.
Share
d38qdor

Wiceminister Krystyna Szumilas powiedziała, że środki europejskie przeznaczone na rozwój edukacji w latach 2007-2013 są znacznie wyższe niż w poprzednich latach. Jako przykład podała fundusze zarezerwowane na opiekę przedszkolną, gdzie na ten cel przeznaczono 243 miliony euro. W poprzedniej perspektywie zaplanowano na to zadanie 12 milionów euro.

Samorządy mogą również ubiegać się o dofinansowanie na kształcenie i doskonalenie nauczycieli. Znajdą się też fundusze na rozwój edukacji osób dorosłych oraz kształcenia zawodowego. Część pieniędzy przeznaczona zostanie na rozwój infrastruktury szkół.

Maria Brenacka z Departamentu Funduszy Strukturalnych w MEN powiedziała, że dotychczas uruchomiono dopiero 60 umów w ramach rozwoju edukacji zaplanowanej na lata 2007-2013. Ich wartość to 660 milionów złotych. Kwota ta stanowi około 14 procent środków przeznaczonych na ten cel.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało specjalne poradniki, z których można się dowiedzieć gdzie i jak można złożyć projekty na dofinansowanie z Unii Europejskiej.

d38qdor

Podziel się opinią

Share
d38qdor
d38qdor