Trwa ładowanie...
Waluty

Funt testuje opór (GBPUSD)

Tydzień rozpoczęliśmy od sporych spadków na parze EURUSD. Notowania obniżyły się w pierwszej części dnia z poziomu 1,3345 do 1,3210.
Share
Przemysław Kwiecień
Przemysław KwiecieńŹródło: X-Trade Brokers
d2cwwz1

Sytuacja odwróciła się popołudniem, kiedy po wejściu na rynek amerykańskich inwestorów euro zaczęło wyraźnie zyskiwać w relacji do dolara, co można po części przypisywać bardzo dobrym nastrojom na amerykańskim rynku akcji. Poranne straty zostały szybko odrobione i para po godzinie 18.00 znalazła się powyżej oporu na poziomie 1,3384-1,3391. Pokonanie tego poziomu nie przyniosło jednak większego ruchu, co w ostatnim czasie na EURUSD powoli staje się regułą. Choć w nocy notowania wzrosły jeszcze do poziomu 1,3437 rynek ewidentnie wytracił wcześniejszy impet i efektem tego był powrót w okolice 1,3380. Kontynuacja dobrych nastrojów na rynkach akcji powinna teoretycznie sprzyjać wzrostom na parze EURUSD, ale warto pamiętać o mocnej przypadkowości tej zależności w krótkim terminie oraz częstych zmianach sentymentu na parze, która ciągle szuka wyraźniejszego trendu.
Znacznie ciekawiej jest na parze GBPUSD, która od ostatniego tygodnia marca porusza się w kanale wzrostowym i jego ramach w ostatnim tygodniu notuje dużą zwyżkę. W tym czasie notowania wzrosły już z poziomu 1,45 do 1,5049 i właśnie w tym miejscu przychodzi czas na rozstrzygnięcie. W połowie kwietnia para pokonała poziom 1,50, ale notowania zatrzymały się już na 1,5065 i właśnie tam usytuowany jest obecnie opór blokujący drogę do dalszych wzrostów do poziomu 1,53-1,5370. W przypadku cofnięcia pary, której notowania zdają się ostatnio dość mocno zależeć od koniunktury giełdowej (niemal jak w przypadku walut z rynków wschodzących) wsparcia w postaci dolnej granicy wspomnianego kanału należałoby szukać nieznacznie powyżej poziomu 1,45.
Przemysław Kwiecień
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Przemyslaw.kwiecien@xtb.pl
kwiecien.bloog.pl
www.xtb.pl

d2cwwz1

Podziel się opinią

Share
d2cwwz1
d2cwwz1