Trwa ładowanie...
dipkx6o
dipkx6o
Gospodarka

Futures - kontynuacja zwyżek

Zakończone dużymi wzrostami czwartkowe notowania na rynku kontraktów terminowych na indeks 20 największych spółek mogły dawać argumenty przynajmniej na niewielką korektę zwyżek.
Share
dipkx6o

Początek tygodnia nie tylko nie przyniósł korekty, lecz kontynuował wzrosty z jeszcze większą siłą, z ponownym wykreśleniem dużej luki hossy. Dzienne minimum na poziomie 1808 pkt. zaobserwowano na samym początku sesji, dalsza część handlu to już nieustanne pięcie się w górę. Po 90 minutach handlu FW20M09 rosły o 3,6%, co jak później się okazało jeszcze nie wyczerpało siły strony popytowej. Dzienne maksimum, zanotowane w samej końcówce notowań na poziomie 1 871 pkt. dawało wzrost o 5,1 % powyżej kursu odniesienia. Ostatecznie kurs zamknięcia czerwcowych kontraktów został ustanowiony na nieco niższym poziomie niż dzienne maksimum, jednak imponujące zakończenie wczorajszych notowań na poziomie 1 862 pkt. przyniosło wzrost o 4,6%. Obroty wyniosły 1 373 mln zł.

 Wykres kontraktów terminowych FW20M09 (fot. BM Banku BPH)
Źródło: Wykres kontraktów terminowych FW20M09 (fot. BM Banku BPH)

Sytuacja techniczna

Zaskakujące rozpoczęcie poniedziałkowej sesji na rynku kontraktów terminowych na indeks 20 największych spółek, zapoczątkowane ponownym wykreśleniem luki hossy na poziomie 32 pkt. daje sygnały, iż strona popytowa jest w dużym stopniu zdeterminowana do dalszych zakupów. Kontynuacji wzrostom na dzisiejszej sesji na pewno będzie przeszkadzał wskaźnik RSI, który w coraz większym stopniu zaczyna dawać argumenty za wykupieniem rynku. W najbliższym czasie pomimo dużej siły strony popytowej przebicie oporu na poziomie 2 011 pkt., będącego kursem zamknięcia z dnia 17-10-2008 kiedy to w trakcie jednego dnia sesyjnego FW20M09 straciły 179 pkt., jest bardzo mało prawdopodobne. Dla dalszych wzrostów duże znaczenie będzie miała dzisiejsza sesja, jeśli kurs zamknięcia znajdzie się powyżej poziomu 1 837 pkt., czyli połowy wczorajszej białej świecy to, co najmniej utrzymanie notowań powyżej 1800 pkt. jest jak najbardziej możliwe.

BM BPH

dipkx6o

Podziel się opinią

Share
dipkx6o
dipkx6o