Trwa ładowanie...
d4l0rp0

Futures: zmienna sesja przy niewielkich obrotach

Poniedziałkowe notowania na rynku kontraktów terminowych na indeks 20 największych spółek rozpoczęły się pesymistycznie, kurs otwarcia został ustalony na poziomie 2 226 pkt, czyli od samego początku FW20U09 były kwotowane 0,89% poniżej kursu odniesienia.

Share
d4l0rp0

Początek sesji tak jak i jej późniejszy przebieg charakteryzował się wysoką zmiennością notowań, FW20U09 po ujemnym otwarciu, zyskując po kilkanaście punktów w relatywnie krótkich okresach czasu próbowały odrabiać straty. Strona podażowa była wyjątkowo silna, zaś zmianie trendu na rosnący przeszkadzał niewielki wolumen obrotów, podczas wczorajszego handlu na rynku terminowym każdy wzrost był realizowany przez inwestorów już po kilkunastu minutach. Wczorajsze dzienne maksimum zostało ustanowione na poziomie 2 236 pkt, czyli 10 pkt poniżej kursu odniesienia, zaś dzienne minimum zanotowane na kilka minut przed zakończeniem handlu na GPW wyniosło 2 194 pkt. Ostatecznie kurs zamknięcia wrześniowych kontraktów terminowych na indeks 20 największych spółek został ustalony na poziomie 2 219 pkt. FW20U09 straciły do piątkowego zamknięcia 1,2%, przy wolumenie obrotów równym 33,7 tys.

Piątkowe notowania na rynku kontraktów terminowych na indeks 20 największych spółek wykreśliły czwartą z rzędu czarną świecę, tym razem o niewielkim korpusie. Podczas wczorajszej sesji stronie podażowej udało się zepchnąć wrześniowe kontrakty poniżej psychologicznej bariery 2 200 pkt, jednakże zanotowany poziom 2 194 pkt nie został przyjęty przez inwestorów jako wystarczający argument do dalszej wyprzedaży. Za utrzymaniem wypracowanych od lutego wzrostów przemawia utrzymanie notowań powyżej 2 210 pkt, tj. wsparcia chroniącego przed powrotem w konsolidację o dolnym zakresie równym 2 056 pkt.

Wczorajsze przebicie 2 200 pkt nie daje wystarczającego sygnału do zwiększania podaży z dwóch powodów, po pierwsze inwestorzy szybko wynieśli kurs FW20U09 z powrotem ponad ten poziom, po drugie zaś wczorajsze obroty na rynku terminowym znacznie odbiegały od średniej z kilku ostatnich tygodni. Dopiero zdecydowany ruch w dół przy jednoczesnym zwiększeniu obrotów może być niebezpieczny dla utrzymania wypracowanych wzrostów. Stochastic Oscillator w odróżnieniu od wskaźników -DI i +DI wygenerował wyraźny sygnał sprzedaży, co z pewnością nie będzie pomagało stronie popytowej.

BM Banku BPH

d4l0rp0

Podziel się opinią

Share
d4l0rp0
d4l0rp0