Trwa ładowanie...

GBP słabnie tuż przed danymi

Podczas czwartkowej sesji napłynęły mieszane dane z gospodarki amerykańskiej. Z jednej strony mieliśmy bardzo dobry odczyt indeksu PMI dla amerykańskiego sektora przemysłu, który wzrósł w lutym do 56,7 pkt. z 53,7 pkt., spadek liczby nowo zarejestrowanych bezrobotnych oraz zgodny z oczekiwaniami odczyt indeksu wskaźników wyprzedzających koniunkturę.

GBP słabnie tuż przed danymiŹródło: Fotolia, fot: focuspocusltd
derwik3

Z drugiej strony rozczarował obrazujący kondycję gospodarczą indeks Fed z Filadelfii, który spadł w lutym do poziomu -6,3 pkt. z 9,4 pkt.

Bilans dnia był taki, że USD zyskiwał na wartości w stosunku do większości walut. Nie zmienia to jednak faktu, że jak dotąd dane, które napłynęły w lutym z gospodarki amerykańskiej prezentują słabszy obraz tamtejszej gospodarki. Z tego względu warto zwrócić uwagę na dzisiejsze wystąpienie Fishera (jastrząb) i to czy fakt gorszych publikacji makroekonomicznych zmienił jego dotychczasowe postrzeganie koniunktury.

Większej zmienności można się dziś spodziewać na parze GBPUSD. Z gospodarki brytyjskiej poznamy dane dotyczące sprzedaży detalicznej, gdzie oczekuje się spadku dynamiki sprzedaży w styczniu zarówno w ujęciu miesięcznym jak i w skali roku. Publikacja ta może pogłębić korektę spadkową na GBPUSD w rejon silnego wsparcia na poziomie 1,6605. Nie zmienia to jednak technicznego obrazu rynku, który w dalszym ciągu powinien sprzyjać wzrostom na GBPUSD w średnim terminie. Dodatkowo argumentem za takim scenariuszem są oczekiwania na szybsze podwyżki stóp procentowych w Wielkiej Brytanii niż USA.

derwik3

W dzisiejszym kalendarium mamy także dane z gospodarki kanadyjskiej. Będzie to inflacja CPI i sprzedaż detaliczna. Z USA poznamy natomiast sprzeda z domów na rynku wtórnym.

EURUSD

EURUSD porusza się w ramach kanału wzrostowego na wykresie dziennym, jednak warto zaznaczyć, że dziś para znajduje się blisko dolnego ograniczenia, które obecnie wyznacza wsparcie tuż poniżej poziomu 1,3700. Ewentualne wyłamanie dołem pogłębi spadki w rejon 1,3660, gdzie znajduje się silne geometryczne wsparcie oraz górne ograniczenie chmury ichimoku na wykresie dziennym. Dopóki jednak znajdujemy się powyżej tego poziomu możliwy jest powrót go wzrostów na eurodolarze.

GBPUSD

Waluta brytyjska traci na wartości tuż przed publikacją danych o sprzedaży detalicznej. Słabsza publikacja może doprowadzić do pogłębienia spadków na tej parze w rejon 1,66. Na wykresie dziennym trend wzrostowy pozostaje jednak niezagrożony.

Anna Wrzesińska
IDMSA.PL

derwik3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
derwik3