Trwa ładowanie...
d1bc1sy
Waluty

GBP/USD: silny sygnał sprzedaży

Tydzień dla brytyjskiej waluty rozpoczął się fatalnie. Funt, który mocno tracił do dolara już w czasie godzin azjatyckich, kontynuuje przecenę w czasie godzin europejskich.
Share
GBP/USD: silny sygnał sprzedaży
Źródło: X-Trade Brokers DM
d1bc1sy

O godzinie 14:39 kurs GBP/USD testował poziom 1,6326 dolara wobec 1,6504 w piątek pod koniec dnia. Ta wyprzedaż, podobnie jak to ma miejsce w przypadku euro oraz szwajcarskiego franka, to efekt pogorszenia nastrojów na rynkach finansowych i związanego z tym wzrostu awersji do ryzyka. Funtowi nie pomagają również, opublikowane w nocy z niedzieli na poniedziałek dane z brytyjskiego rynku nieruchomości. Związany z tym rynkiem portal Rightmove poinformował, że w sierpniu ceny nieruchomości spadły o 2,2 proc. w relacji miesięcznej i o 3,1 proc. w relacji rocznej, wobec wzrostu o 0,6 proc. i spadku o 3,1 proc. miesiąc wcześniej. Dzisiejszy silny spadek GBP/USD niesie ze sobą duże konsekwencje techniczne. Strona podażowa doprowadziła do przełamania 5-miesięcznej linii trendu wzrostowego na wykresie dziennym. Dodając do tego wcześniej wygenerowane sygnały sprzedaży na dziennych wskaźnikach (np. MACD) i negatywne dywergencje tychże wskaźników z wykresem, otrzymujemy zdecydowany sygnał sprzedaży.

W optymistycznym dla posiadaczy funtów scenariuszu, podaż sprowadzi GBP/USD w okolice strefy wsparcia 1,5980-1,6055 dolara. Tworzą ją dołki z czerwca i lipca br. Scenariusz realistyczny zakłada natomiast zniesienie 38,2 proc. rozpoczętych w marcu wzrostów, czyli spadek do 1,5750 dolara.

Marcin R. Kiepas

marcin.kiepas@xtb.pl
X-Trade Brokers DM S.A.

d1bc1sy

Podziel się opinią

Share
d1bc1sy
d1bc1sy