Trwa ładowanie...
Gdańsk
06-06-2012 03:35

Gdańsk zdobył globalnego inwestora

Na zdobycie etatu w centrum usług ma szansę kilkaset osób. Hinduski WNS Global Services już zaczął rekrutację - donosi "Puls Biznesu".

Gdańsk zdobył globalnego inwestoraŹródło: WP.PL, fot: Jan Kaliński
d103mby
d103mby

Kolejny globalny gracz otwiera nad Motławą centrum usług. Tym razem chodzi o hinduski WNS Global Services, firmę założoną w 1996 r., notowaną na nowojorskiej giełdzie i zatrudniającą 23 tys. osób w 25 biurach na świecie.

Firma otworzyła przez brytyjskie biuro zagraniczny oddział w Polsce. Już w kwietniu ruszyła rekrutacja, podczas której firma szukała m.in. osób ze znajomością hiszpańskiego, portugalskiego lub włoskiego. Z informacji "Pulsu Biznesu" wynika, że pracę w Gdańsku może znaleźć kilkaset osób.

Hinduskie firmy zwykle zatrudniają w Polsce co najmniej 200 osób. Z anonsów rekrutacyjnych firmy wynika, że gdańskie biuro ma się specjalizować w finansach i księgowości.

"W Trójmieście, które na początku tego roku zostało okrzyknięte +wschodzącą gwiazdą outsourcingu+, pojawiły się ostatnio, obok WNS Global Services, takie koncerny, jak Bayer, OIE Support czy Metsa Group, a sam region zaczął się intensywnie promować podczas największych wydarzeń branżowych na świecie" - komentuje Adam Sikorski, dyrektor centrum Thomson Reuters.

d103mby
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d103mby