Trwa ładowanie...

GdF Suez wskoczy miejsce E.ON

Niemcy zwijają się z polskiego rynku ciepła. Spółki w pięciu miastach przejdą w ręce Francuzów - informuje "Puls Biznesu".

GdF Suez wskoczy miejsce E.ONŹródło: Thinkstockphotos
d1b5nyq
d1b5nyq

GdF Suez przejmuje ciepłownicze aktywa E.ON w Polsce. Francuski koncern złożył w UOKiK wniosek o zgodę na zakup Sydkraft EC Słupsk. Spółka ta należy dotychczas do niemieckiej grupy E.ON i poza zakładem ciepłowniczym w Słupsku ma w portfelu firmy działające w Koszalinie, Ostrowie Wielkopolskim, Ustce i Złotowie.

- Trwają jeszcze rozmowy dotyczące sprzedaży polskich aktywów grupie GdF Suez - twierdzi Roger Strandhal, dyrektor ds. relacji publicznych w E.ON Sverige.

Z informacji gazety wynika jednak, że większość szczegółów jest już dopięta, a strony przygotowują się do oficjalnego ogłoszenia transakcji. "Puls Biznesu" zwraca też uwagę, że transakcja jest zgodna z globalną strategia obu koncernów.

Dane finansowe z 2011 r. wskazują, że zakład w Słupsku jest rentowny i osiągnął 50 mln zł przychodów przy 7 mln zł zysku operacyjnego. E.ON wystawił polskie aktywa na sprzedaż w kwietniu, 10 lat po ich zakupie od Urzędu Miasta w Słupsku.

d1b5nyq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b5nyq