Trwa ładowanie...

Gdzie studenci płacą najwięcej za wynajem?

Średnie ceny wynajmu pokoi akademickich rosną co roku. W tym, w porównaniu z ubiegłym rokiem akademickim, są wyższe o mniej więcej 10 procent - wynika z danych portalu olx.pl. Najwięcej za wynajem takiego lokum zapłacą studenci w Warszawie, a najmniej w Rzeszowie.

Share
Gdzie studenci płacą najwięcej za wynajem?
Źródło: Fotolia, Fot: Igor Mojzes
d382plc

W stolicy średnia cena wynajmu wynosi 754 złote, choć są dzielnice, takie jak na przykład Wilanów, gdzie cena zbliża się do prawie 1000 złotych. To mniej więcej tyle, ile średnia opłata za wynajem kawalerki w Szczecinie - powiedziała autorka raportu Aleksandra Kubicka. Kolejnym drogim dla studentów miastem jest Gdańsk, gdzie średnia cena wynajmu pokoju wynosi 721 złotych. Niewiele taniej jest we Wrocławiu - 717 złotych.

Aleksandra Kubicka dodała, że kalkulując swój budżet trzeba pamiętać również o opłatach licznikowych dzielonych z pozostałymi lokatorami mieszkania.

Na kolejnych miejscach znalazły się takie miasta jak Kraków, Katowice, Poznań. Najtaniej jest w mniejszych ośrodkach akademickich - Lublinie (średnio 524 złote), Bydgoszczy (509 złotych) i Rzeszowie. W tym ostatnim mieście średnia cena wynajmu pokoju wynosi 475 złotych.

Raport powstał na podstawie prawie 14 000 aktualnych ogłoszeń w serwisie olx.pl.

d382plc

Podziel się opinią

Share
d382plc
d382plc