Trwa ładowanie...
d3wle71

Giełdowe spółki bez kontraktu na metro

29.4.Warszawa (PAP) - Żadna z giełdowych spółek nie została
wybrana w przetargu na budowę centralnego odcinka drugiej linii
warszawskiego metra. Zwyciężyło konsorcjum...

d3wle71
d3wle71

29.4.Warszawa (PAP) - Żadna z giełdowych spółek nie została wybrana w przetargu na budowę centralnego odcinka drugiej linii warszawskiego metra. Zwyciężyło konsorcjum włosko-turecko-polskie, które zaoferowało najniższą cenę, tj. 4,1 mld zł brutto - poinformowało Metro Warszawskie w komunikacie prasowym.

Liderem zwycięskiego konsorcjum jest włoska firma Astaldi. W składzie konsorcjum jest też turecka firma Gulermak Agir Sanayi Insaat e Taahhut oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.

O budowę metra starały się też konsorcja, w skład których wchodziły między innymi giełdowe PBG, Hydrobudowa Polska, Pol- Aqua, Mostostal Warszawa i Trakcja Polska.

Zakończenie postępowania było możliwe dzięki zwiększeniu przez Radę Warszawy kwoty dofinansowania budowy metra.

d3wle71

Krzysztof Malawko, rzecznik prasowy warszawskiego metra powiedział w środę PAP, że miasto zdecydowało się zwiększyć finansowanie budowy metra o 582,1 mln zł.

"Teraz konsorcja, które brały udział w przetargu mają dziesięć dni na wniesienie ewentualnych protestów do postępowania. Dopiero po wyczerpaniu tej drogi prawnej będziemy mogli przystąpić do rozmów z oferentem dotyczącym szczegółów umowy" - powiedział rzecznik, zapytany kiedy można się spodziewać podpisania umowy.

"W tym przetargu cena była jedynym kryterium" - dodał.(PAP)

pif/ ana/

d3wle71
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wle71