Trwa ładowanie...
d397jq4
d397jq4
IAR
kryzys

GM Japan nie upadnie

Japoński oddział amerykańskiego koncernu samochodowego Gerenal Motors będzie nadal prowadził produkcję i sprzedaż samochodów. Bankructwo koncernu w Stanach Zjednoczonych sprawi jednak, że japoński oddział będzie zmuszony ograniczyć ilość sprzedawanych samochodów - powiedział podczas konferencji prasowej w Tokio prezes GM Japan Rick Brown.
Share
d397jq4

Japoński oddział amerykańskiego koncernu samochodowego Gerenal Motors będzie nadal prowadził produkcję i sprzedaż samochodów.

Bankructwo koncernu w Stanach Zjednoczonych sprawi jednak, że japoński oddział będzie zmuszony ograniczyć ilość sprzedawanych samochodów - powiedział podczas konferencji prasowej w Tokio prezes GM Japan Rick Brown.

Działający w Tokio oddział GM nie ma problemów z płaceniem należności poddostawcom i dealerom. Brown podkreślił, że japoński GM nie zamierza przeprowadzać restrukturyzacji. Planuje w ciągu najbliższych kilku lat powiększyć sieć sprzedaży samochodów w większych miastach Japonii. Oddział zamierza sprzedawać w tym roku dwa nowe modele aut.

Utrzyma również umowę joint venture z japońskim producentem samochodów Suzuki Motor, które wejdzie w skład nowego, odbudowanego koncernu GM. Za kilka lat GM Japan zamierza wprowadzić na rynek nowy model samochodu hybrydowego i powiększyć sprzedaż z obecnych 1600 do ponad 2000 aut.

d397jq4

Podziel się opinią

Share
d397jq4
d397jq4