Trwa ładowanie...
ipo

GPW europejskim liderem IPO

Co trzeci debiut na europejskich giełdach w III kwartale br. miał miejsce na GPW. To najlepszy wynik na Starym Kontynencie.

Share
GPW europejskim liderem IPO
Źródło: Jupiterimages
dq6ll5u

Warszawska giełda zajęła pierwsze miejsce w Europie pod względem liczby debiutów w trzecim kwartale 2010, wynika z najnowszego raportu IPO Watch Europe opublikowanego przez PricewaterhouseCoopers.
W okresie od lipca do września 2010 r. na warszawskim parkiecie zadebiutowały 32 spółki (trzy na rynku głównym i 29 na rynku NewConnect). Jest to znaczący wzrost w stosunku do pierwszego i drugiego kwartału 2010 r., kiedy to odnotowano odpowiednio 15 i 25 IPO, a także w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego, w którym zadebiutowało dziewięć spółek.

Pierwszą pozycję w europejskim rankingu GPW zawdzięcza przede wszystkim rynkowi NewConnect, na którym od lipca do września br. zadebiutowało 29 spółek. Na drugim miejscu pod względem liczby debiutów na rynkach alternatywnych były ex aequo (12 debiutów) rynki prowadzone przez London Stock Exchange (AIM) oraz przez giełdę w Luksemburgu (EuroMTF).

Pod względem wartości ofert w III kwartale, warszawska giełda uplasowała się na czwartej pozycji w Europie.Liczba i wartość ofert na Europejskich giełdach (łącznie rynki alternatywne i regulowane) w III kw. 2010 r.

Wirtualna Polska / Biuro Prasowe GPW

dq6ll5u

Podziel się opinią

Share
dq6ll5u
dq6ll5u