Trwa ładowanie...
df1p4ei

GPW: zmiany w indeksach

...

df1p4ei

05.10. Warszawa (PAP) - Zmiany w indeksach giełdowych

Komunikat Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 5 października 2010 r. (Główny Rynek GPW)

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie informuje, że na podstawie uchwały nr 42/2007 Zarządu GPW z dnia 16 stycznia 2007 r. z późn. zm., w wyniku korekty nadzwyczajnej po sesji w dniu 5 października br. akcje spółki NAFTA zostaną wykreślone z list uczestników indeksów WIG, WIG-PL oraz WIG-budownictwo. Ponadto akcje spółki RUCH zostaną wykreślone z indeksów sWIG80, WIG oraz WIG-PL, jednocześnie nowym uczestnikiem indeksu sWIG80 w miejsce spółki RUCH zostanie spółka ORCOGROUP z pakietem 2 480 000 akcji.

Operacja wykreślenia akcji spółki NAFTA z portfeli wyżej wymienionych indeksów wynika z ich metodologii, zgodnie z którą w indeksach giełdowych nie mogą uczestniczyć spółki zakwalifikowane do segmentów MINUS 5 i LISTA ALETRÓW i/lub zakwalifikowane do Strefy Niższej Płynności.

Operacja wykreślenia akcji spółki RUCH z portfeli wyżej wymienionych indeksów wynika z ich metodologii, zgodnie z którą w indeksach giełdowych nie mogą uczestniczyć spółki, których liczba akcji w wolnym obrocie jest niższa niż 10%.

kom zdz/

df1p4ei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df1p4ei