Trwa ładowanie...
d15b7yx

Grabarczyk podpisał finansowanie nowej autostrady

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk podpisał z Autostradą Wielkopolską II S.A. Umowę na finansowanie autostrady A2 Świecko-Nowy Tomyśl - poinformował rzecznik resortu Mikołaj Karpiński.

d15b7yx
d15b7yx

- Po uzgodnieniach z Ministerstwem Finansów została podpisana umowa na finansowanie tej inwestycji - powiedział Karpiński. Jak dodał, środki potrzebne na tą inwestycję opiewają na kwotę 1, 560 mld euro.

Jak podaje resort, pieniądze mają pochodzić z trzech źródeł: Europejskiego Banku Inwesycyjnego (974 mln euro), 11 międzynarodowych banków komercyjnych (394 mln euro) i z wpłat akcjonariuszy koncesjonariusza (186 mln euro).

Resort zapewnia, że droga ma być gotowa na EURO 2012. Rozpoczęcie budowy ma nastąpić jeszcze w lipcu tego roku.

Odcinek A2 z Nowego Tomyśla do Świecka będzie pierwszym tak długim odcinkiem autostrady wybudowanym w technologii betonowej w Polsce. Zakres prac obejmuje m.in. budowę 105,9 km autostrady o nawierzchni betonowej, w tym przebudowę istniejącej drogi krajowej Nr 2.

W połowie czerwca rząd upoważnił ministra infrastruktury do podpisania w imieniu Skarbu Państwa umów związanych z finansowaniem odcinka płatnej autostrady A2 Świecko-Nowy Tomyśl. Datę tzw. zamknięcia finansowego ustalono na 30 czerwca.

Obecnie autostrada A2 liczy 253, 9 km i łączy Łódź z Nowym Tomyślem (Wielkopolskie); na odcinku od Konina do Nowego Tomyśla jest płatna.

d15b7yx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15b7yx