Trwa ładowanie...
d201des

Grupa WP przedstawi w tym roku politykę dywidendy

Warszawa, 18.03.2016 (ISBnews) - Wirtualna Polska Holding przedstawi w tym roku swoją politykę dywidendową, poinformowała członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy Elżbieta Bujniewicz-Belka.

Share
d201des

"Zgodnie z zapowiedziami przy IPO, jest intencja, aby od przyszłego roku rozpocząć wypłatę dywidendy. Naszą politykę dywidendową chcemy ogłosić w tym roku" - powiedziała Bujniewicz-Belka dziennikarzom.

W ubiegłorocznym prospekcie emisyjnym spółka podała, że jej zarząd nie zamierza rekomendować wypłaty dywidendy z zysku za 2015 r., a wynik finansowy z tego okresu chce przeznaczyć na finansowanie rozwoju działalności Grupy. Natomiast "po powyższym okresie zarząd rozważy zmianę polityki w zakresie wypłaty dywidendy i może zarekomendować wypłatę dywidendy do rozpatrzenia przez akcjonariuszy na walnym zgromadzeniu", jak podano w prospekcie.

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej - Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii - np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej - np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym - np. Pudelek. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.

(ISBnews)

d201des

Podziel się opinią

Share
d201des
d201des